Amd Radeon 5570 Overclock Olur mu ?

Reveral

Kilopat
Daha fazla  
Amd Radeon 5570'e overclock olur mu ? Nasıl ayarlamalıyım, overdrive'dan buldum. Şu anki hali bu. Azar azar arttırsam fps artışında bir değişiklik olur mu ?

Ekran Görüntüsü (65).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Olur, ancak voltaj vermeden belli bir yere kadar. Değerleri yavaş yavaş arttırıp test ede ede ilerleyin. Emek harcamanız gereken bir iş. Bunun yanında sıcaklık değerlerini kontrol etmeyi unutmayın.

Hız aşırtma imkanı sunan bir ekran kartı, evet yapılabilir. FPS değerlerinde ufak da olsa oynama yaratır.
Olsa olsa %10 civarında performans elde edersin diye tahmin ediyorum, tabi voltajsız ve stabil olarak.

Graphics Overdrive'ı etkinleştir ve ardından GPU saat değerini 685, bellek saatini ise 860 değerine çek.
Yeni nesil bir oyunu Ultra grafik ayarlarında aç, düşük FPS alman önemli değil, yalnızca kartın stabil çalışıp çalışmadığına bak, gözlemle.

En net cevabı ise Benchmark testlerinden alırsın, GTA4 veya benzer yeni nesil oyunların testlerini kullanabilirsin veya 3D Mark ile de skor karşılaştırması yapabilirsin. 50FPS aldığın oyundan, bu ayarlarmalar sonrası %8 yani 3, bilemedin 4 FPS fazla alırsın diye tahmin ediyorum.

Sıcaklıklar fazla yükselmiyorsa ve kart stabilse ufak artışlar yapabilirsin, 80 dereceyi geçmemesini sağla.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı