AMD Radeon 7470M Siyah ekran sorunu

korayyy

Hectopat
Daha fazla  
Ablam evde ben yokken sağ alttaki AMD yazısına tıkladım ve PC siyah ekrana geldi dedi. Windows 10'du. Sonra kapattım açtım bilgisayar Windows logosundan sonra siyah ekran hatası vermeye başladı. 2 gün öncede format CD'si hazırlamıştım. Attım Win 7 format 64 bit yaptım. Sonra PC açıldı fakat driver'larn yüklü olmadıgını farkettim. Ekran kartı falan. Sonra ekran kartı AMD Radeon 7470M 1 GB yükledim driver'ı. Yeniden başlattım PC'yi aynı sorun başladı. Yine muhtemelen ekran kartıyla alakalı bir şey.

Güvenli moda alıp sistem geri yüklemesi yaptım sonrada ekran kartı driver yüklemediğim zamana getirttim. Acaba ekran kartı driver'ını yanlış yüklediğim için mi oldu? Ama böyleyse Win 10'du nasıl siyah ekran hatası aldım ?

Birkaç soru:
Biri Win10'in tüm driver'ları kendi kendine yüklediğini falan söyledi. Eğer öyle bir şey varsa bende direkt Win10 geçebilirim.
Birde bi sitede chipset'ler yanmış olabilir dedi. Nedir bu chipset eğer yanmışsa ne kadara mal olur ?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı arızasına benziyor. Evet, chipset, yani GPU değişimi gerekli. Bu işlem de reballing işlemi. Yalnız reballing, fabrikada yapılan kadar iyi olmaz. Bu bağlamda 6 ay içinde sorun tekrar edebilir. Reballing sonrası iyi bir soğutma gerek. Kaliteli macun ve iyi temizlenmiş soğutma ızgaraları gibi.

Servise verin. Büyük ihtimalle reballing deyip fiyat vereceklerdir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı