AMD Radeon 7670M sürücü kurduktan sonra açılışta mavi ve siyah ekran

Wanderlusth

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar bu ilk konum olacak gerek imla gerek noktalama anlamında hata yapabilirim kusura bakmayın.

Olay şöyle gelişti 2 gece önce CS:GO girecektim arkadaşlarımla bilgisayar siyah ekran verdi ardından şu sesi verdi "bzzzzzt" bilgisayar "dpc watchdog violation" hatası verdikten sonra kendini tekrar başlattı ama siyah ekran hatasıyla karşılaştım uzun süre tekrar denedim güvenli modda başlattım ama ne yapacağımı bilemedim formatın en iyi çözüm olduğunu düşünüp bilgisayarıma USB bellek ile format attım ama aynı hatayı vermeye devam etti farklı Windows versiyonları denedim ama yine de aynı hatayla karşılaştım.

Anladığım kadarıyla sorun ekran kartım ile alakalı [7670M] yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu anlamadım. 7670M'i aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp, onboard olarak HD Graphics 4000 ile mavi ekran hatası almadan kullanabiliyorum

1616022762418.png

Sorunun çözümünü bulamadım araştırmama rağmen yardımcı olursanız çok sevinirim

Sistemim:
Sistem Tam ADI: G6 2204-ST
i5 3210M işlemci.
AMD Radeon 7670M 2 GB ekran kartı.
8 GB DDR3 RAM.
240 GB SSD.

Denediklerim:
Format atmak {4 kere}
Farklı SSD denemek.
Farklı adaptör denemek.
Farklı versiyonlarda ekran kartı yazılımı denemek.
Farklı Sürümlerde Windows Denemek {1909, 20H2}

Minidump linki;

Sadece HP nin sunduğu driverları kurarak denediniz mi? Sadece ekran kartı değil bios ve chipset sürücülerini üretici tarafından güncellediğinde sorun hala devam ediyorsa donanımsal bir problemin olabilir.
*Ek olarak sistem modelinize baktığımda işletim sisteminiz windows 8 olarak görünüyor. En kötü ihtimal hiç bir sonuç alamazsanız Windows 8'e test amaçlı dönerek denemeniz gerekebilir.

Sadece HP nin sunduğu driverları kurarak denediniz mi? Sadece ekran kartı değil bios ve chipset sürücülerini üretici tarafından güncellediğinde sorun hala devam ediyorsa donanımsal bir problemin olabilir.
*Ek olarak sistem modelinize baktığımda işletim sisteminiz windows 8 olarak görünüyor. En kötü ihtimal hiç bir sonuç alamazsanız Windows 8'e test amaçlı dönerek denemeniz gerekebilir.
Bios update yaptım fakat hp'nin sitesindeki ekran kartı driverini denemdim daha hemen deniyorum
Maalesef düzelmedi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı