AMD Radeon ayarlama kontrolü nedir?

raster

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. AMD Radeon yazılımını kurcalarken bir özellik buldum. Performans sekmesinde ayarlama kontrolü diye bir yer buldum. Aşağıya resmini bırakacağım. Buradaki hız aşırtmalarından herhangi birini açınca oyunlarda ne gibi bir değişiklik oluyor? İyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    218,9 KB · Görüntüleme: 71
Hocam pek önermiyorum çünkü o ekran kartının performansı oldukça iyi zaten Max 30 FPS filan artar.
Eğer bir oyun kasıyor ise sadece o oyun için geçerli bir ayar yapabilirsin.
Hocam peki ikisi arasından açılacak olunsa hangisinin açılması daha mantıklı olur?

İkisinde açman gerek ki dengeli olsunlar eğer yanlış ve biliçsiz bir şekilde yaparsan GPU kullanımı oyun içinde %70'e bile düşebilir.

Peki yanlış yaptıktan sonra özelliği kapatırsam düzelir mi?

Evet düzelir. İlk zamanlar bende sonuna kadar açardım FPS filan artartı ama çok saçma bir şekilde çalışırdı kart zarar görmedi ama sanırım performansı düştü gibime geliyor o yüzden sürekli over cloklu bir şekilde durmasını önermiyorum sadece kasan oyunda ayar yaparsın ya da 40 FPS alırsın biraz daha akıcı olsun diye yaparsın. Deneme yanılma yöntemi ile yapabilirsin.

Evet düzelir. İlk zamanlar bende sonuna kadar açardım FPS filan artartı ama çok saçma bir şekilde çalışırdı kart zarar görmedi ama sanırım performansı düştü gibime geliyor o yüzden sürekli over cloklu bir şekilde durmasını önermiyorum sadece kasan oyunda ayar yaparsın ya da 40 FPS alırsın biraz daha akıcı olsun diye yaparsın. Deneme yanılma yöntemi ile yapabilirsin.

Teşekkürler hocam iyi akşamlar.

Geri
Yukarı