AMD Radeon Ekran Kartlarında Boşta Güç Tüketimi Nasıl Düşürülür?

FreeSync premium olarak geçiyor sizde onu açın.
Voltaj yine sabit ama dedğiniz gibi düştü. Teşekkürler hocam çok işime yaradı sağolun.
Voltaj sıcaklık yapmaya devam ediyor ama.
1691210240246.png

Voltaj yine sabit ama dedğiniz gibi düştü. Teşekkürler hocam çok işime yaradı sağ olun.
Voltaj sıcaklık yapmaya devam ediyor ama.
Eki Görüntüle 1890388

O konuda bende de öyle maalesef, Windows 10 kullandığımda hem 40 derece civarında ve voltaj stabil iken W11 geçişi üzerine hem 50 derece oldu hem de ortalama 600mv voltaj kullanımı mevcut fakat bu sıcaklıklar değişken, eğer düzeltmek isterseniz Windows 10'a geçmelisiniz.

Variable Refresh Rate denilen ayar Windows 10 ve 11'de bulunan Değişken Yenileme Hızı. Windows ayarları > Sistem > Ekran > Grafik ayarları kısmından açıp kapatabilirsiniz. Windows 10'da bazen varsayılan olarak kapalı gelebiliyor, gidip açmanız lazım ancak Windows 11'de varsayılan olarak açık geliyor.

Eki Görüntüle 1890266
Bunu açmamız mı lazım şimdi boşta düşük tüketim için? Kart 6700 XT

Diğer sebepleri neydi hocam? Kart piyasada yeni eksiklerini bir kullanıcıdan duymak isterim. Ve hangi modeli kullandınız?
Model fark etmiyor hiçbiri alınmaz.

@Heykirab
Mobil kısmından haberim yok lakin masaüstü kısmında 144Hz ve 5W güç tüketimi alıyorum (ince ayar yaptım lakin boştaki tüketimi etkilemiyor)

Bunun sebebi boşta 144Hz sebebi ile VRAM clock Boost yaparak enerji harcamaktadır, oyun> ekran> Adaptive Sync compatible açınca sorun ortadan kalkıyor.

Bu açık hali.

Eki Görüntüle 1890378

Bu kapalı hali.

Eki Görüntüle 1890379
1691309115299.png

Benim monitörüm FreeSync desteklemiyor. Destekleyen monitörlerde ise Windows'ta Variable Refresh Rate seçeneği kullanılabilir hale gelmektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı