AMD Radeon HD 6610M Graphics Güncelleme Sorunu

abdullah42

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Radeon HD 6610M kullanıyorum. Ve "Can You Run It" sitesinde grafik kartının gücü yetmesine rağmen, "Minimum attributes of your Video Card" diyor. Güncellememi istiyor. Ancak bu kartı güncellediğim zaman laptopa hiçbir şekilde tanıtamıyorum ekran kartını. Direkt işlemcinin grafiğini kullanıyor. 5 kere denedim ve hepsinin sonunda mecbur format atmak zorunda kaldım. Bu kartı nasıl güncellerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben aynı kartı kullanıyorum güncelleme sorunu yaşamadım. Oyunları ekran kartınızla açmak istiyorsanız ayar var oradan yüksek performansa al artık kendisi oto açacak diğer ekran kartınla. Bir de Windows 10 kurun kurulu değilse performansı artacak bilgisayarın ben bu kartla Far Cry 4 bitirdim yazında Primal sürümünü satın alıp oynayacağım.

Aynen bu kart bana yetiyor ve bu can you run it sitesi bana battlefield 3 ü lowda açar diyor. Oysa orta ayarlarda sıkıntısız oynadım ben bu oyunu. Ve SunSet kardeşim bende ilk w10 çıktığında geçtim ondada tanımadı ekran kartını bu kartı tanıyan ve rahat oyun oynamamı sağlayan tek W7. Belkide şimdi düzeltmişlerdir bu sorunu. Seninkinde tanıdımı kartı bende tanımamıştı.

Ben Windows 10 kurmadan önce BIOS güncellemesi yaptım şimdiye kadar çıktığı tüm ekran kartı sürücüleri hatasız şekilde kurdum. Şuan gayet memnunum karttan. Zaten sorun yoktu ki. 8.1 kullanırken sorunsuz kullanıyordum. Sizin bilgisayar Casper mı?

Son düzenleme:
Aynen bu kart bana yetiyor ve bu can you run it sitesi bana battlefield 3 ü lowda açar diyor. Oysa orta ayarlarda sıkıntısız oynadım ben bu oyunu. Ve SunSet kardeşim bende ilk w10 çıktığında geçtim ondada tanımadı ekran kartını bu kartı tanıyan ve rahat oyun oynamamı sağlayan tek W7. Belkide şimdi düzeltmişlerdir bu sorunu. Seninkinde tanıdımı kartı bende tanımamıştı.

Ben de AMD nin benzer bir kartını kullanıyorum. Aynı sorunu ben de yaşadım. Sana tavsiyem Windows 10 kur ve tüm sürücülerini yüklemesine izin ver. Ardından Amdnin sitesinden Crimson uygulamasını indir. Bu eski Catalyst Control Centre ın yeni versiyonu. Kendi ekran kartı modeline uygun olanı el ile kuracaksın. Ardından Crimson uygulamasını çalıştır ve güncel sürücüleri tarat. İndirmeleri otomatik olarak yapacak. Sonra Control menüsünden güç seçeneklerine gel. Oynayacağın oyunu yüksek performans olarak işaretle. Oyuna girdiğinde zaten AMD ekran kartına geçtiğini anlayacaksın.

Ben Windows 10 kurmadan önce BIOS güncellemesi yaptım şimdiye kadar çıktığı tüm ekran kartı sürücüleri hatasız şekilde kurdum. Şuan gayet memnunum karttan. Zaten sorun yoktu ki. 8.1 kullanırken sorunsuz kullanıyordum. Sizin bilgisayar Casper mı?
evet casper i7 işlemcili ancak 2.2ghz olması çok kötü bide ısınma sorunu çok fazla soğutucunun önüne çayımı koyuyorum hiç soğumuyo :D sorunu çözmüşler anlaşılan bende geçeyim bir W10 a umarım tekrar bana format işi çıkarttırmaz.
Ben de AMD nin benzer bir kartını kullanıyorum. Aynı sorunu ben de yaşadım. Sana tavsiyem Windows 10 kur ve tüm sürücülerini yüklemesine izin ver. Ardından Amdnin sitesinden Crimson uygulamasını indir. Bu eski Catalyst Control Centre ın yeni versiyonu. Kendi ekran kartı modeline uygun olanı el ile kuracaksın. Ardından Crimson uygulamasını çalıştır ve güncel sürücüleri tarat. İndirmeleri otomatik olarak yapacak. Sonra Control menüsünden güç seçeneklerine gel. Oynayacağın oyunu yüksek performans olarak işaretle. Oyuna girdiğinde zaten AMD ekran kartına geçtiğini anlayacaksın.
Denicem hocam tavsiyeniz için teşekkürler. Umarım tekrar format işi çıkarmaz W10

Hocam konunun üstünden biraz zaman geçmiş ama bios güncelleme dosyasını nereden bulabilirim bu konu benim için çok önemli malum yeni sürücüler kurulmuyor dvd ile gelen sürücüyü kullanmak zorunda kalıyorum ve win10 üzerinde çalışmıyor. Çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı