AMD Radeon HD 7640G Nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

13314

Kilopat
Selamun aleyküm arkadaşlar,

Günümüzdeki oyunları rahat ve performanslı çalıştırabilecek bir bilgisayar arıyordum. Karşıma şöyle bir laptop çıktı. Size de bir danışmak istedim. Öncelikle şunu soracağım. Sizce özellikleri iyi mi ?
Sonra da şunun cevabını istiyorum. Watch Dogs, Assassin's Creed IV Black Flag, GTA 5, Battlefield 3 gibi oyunları ne kadar hızlı çalıştırır, vereceğim fiyata değer mi ? Çabuk yardım ederseniz sevinirim çünkü 2 gün için indirime girmiş. :)

Bilgisayar özellikleri şöyledir:

Lenovo marka
6 GB DDR3 RAM
AMD Radeon HD 7640G 2,5 GB
AMD A8-4500M 1.9 (2.8) GHZ İşlemci
Ön Bellek 4 MB
500 GB Harddisk

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam vereceğin fiyat nedir? Bilgisayar oyun bilgisayarı değil. Ayrıca özellikleri de düşük.

1300 TL fiyatı. Oyunları aşırı yüksek ayarlarda oynamayı düşünmüyorum. Mesela en fazla Tomb Raider 2013 gibi oyunları belki yüksek ayarlarda oynayabilirim. Hatta orta ayarlarda oynasam bile olur. Assassin's Creed gibi çok büyük oyunları orta ayarlarda oynasam da olur.

Bir şeyi daha eklemek istiyorum. ''Burak Tüzün'' adlı moderatörden bir uyarı geldi. Türkçeyi düzgün kullanmadığıma dair. Türkçemizi elimden geldiği kadar özenle kullanamaya çalışırım. Noktalama işaretleri de dahil çok dikkat ederim. Bu hususta sıkıntı olduğunu zannetmiyorum.

Masaüstü düşündün mü? Laptop şart mı? Sistem seni low ve orta ayarlarda idare eder. Fakat ne kadar idare eder o şüpheli. Sonuçta oyun bilgisayarı değil. Performans düşüşü çok olur, bir süre sonra.

Masaüstü olmaz çünkü laptobu ablama alacağım. Sık sık üniversiteye götürüp getirecek. Bu özelliklerle nasıl low ayarlarda oynanır anlamadım. Başka bir laptoba sahibim. Casper Nirvana 8 GB DRR3 Ram, Nvidia Geforce GT 520M 1 GB Ekran Kartı, Intel Core i5 2.40 GHZ İşlemcisi var ve şuan Tomb Raider 2013'ü orta ayarlarda çok rahat oynuyorum. Üstte almayı düşündüğüm laptop ile kıyaslarsak o daha iyi değil mi ?

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Kararı verdim. Konuyu kilitleyebilirsiniz. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı