AMD Radeon HD 8500M/8700M güncelleme sonrası FPS düşüklüğü

Dapoetika

Centipat
Herkese merhabalar. Yaşadığım bir sıkıntı üzerine ilk defa bir sosyal toplulukta konu açıyorum. Laptopum Dell Inspiron 15R 5521. 2019 sonlarına doğru yepyeni bir sürümle gelen AMD üzerine yaşadığım sıkıntı. Steam üzerinden en fazla oynadığım oyun Rocket League ki bilenler bilir çok aman aman bir sistem gereksinimi isteyen bir oyun değil. AMD Catalyst var iken sürücüm AMD HD 8730M sürücü ekran kartı adı altında Windows 8.1'de iken Rocket League oyunun 55 60 FPS, Rainbow Six Siege min. 45 FPS, CS:GO'da min. 90 FPS gibi değerler alırken ekran kartı driver güncellemesi geldi fakat bunun için Windows 10'a geçmem gerektiğini öğrendim. Ne olduysa sonrasında oldu. Windows 8.1'e geri dönüp AMD Catalyst kurduğum zaman eskisi gibi olurken yeni düzen içerisinde hem oyunlarda hem laptopun genel performansında çok fazla düşüş oldu. Rocket League ve tüm oyunlarda GPU çalışmıyor arada bir %80'e çıkıp tekrar iniyor. Yeni bir laptop alma şansım en azından şu an için olmadığı için bir çözüm yolu bulmayı ve sizlere danışmak istedim. Önerileriniz nedir? Benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan biri veya birileri var mıdır? En azından Rocket League oynayabilecek bir çözüm yolu olabilir mi sizce elimdeki laptop ile? İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı