Çözüldü AMD Radeon R5 M430 ekran kartı oyunlarda devreye girmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muhammetbspnr

Hectopat
Yer
Çankırı
Daha fazla  
Merhaba.

Birçok kişide de aynı sorun oluşmuş ama çözüme ulaşan olamamış. Olduysa da konuya dönüş yapılmamış. Aygıt yöneticisinde ve Radeon ayarları'nda gözüküyor. Ama oyunlara girdiğimde işlemci ekran desteğini kullanıyor hariciye geçmiyor. Herkes 40 tane video atmış grafik ayarları'ndan yüksek Performans'a çekin diye ama orada da aynısı gözüküyor (R5). Adminler'den falan birisi yardımcı olabilirse iyi olur. Çözen varsa yazarsa sevinirim.

Saygılarımla.

[ @Recep Baltaş - @Ali Güngör ]

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 2.PNG
    2.PNG
    2 KB · Görüntüleme: 45
  • 3.PNG
    3.PNG
    122,1 KB · Görüntüleme: 31
Çözüm
Hocam, ikisi de R5 GPU. Aslında aralarında çok güç farkı da olmayabiliyor. Bu nedenle Windows 10 bu şekilde seçebiliyor. Maalesef durum bu. Eski işletim sistemlerinde böyle bir durum yok. Radeon Software üzerinden de seçilebiliyor. Windows 10 için bence en güzel çözüm çift kanal RAM kullanmak. Yetmiyorsa da kapasite artırımı.
İlginiz için teşekkür ederim.

Laptop olduğu için sadece RAM artırımı yapabiliyorum ama sorunu bazı forum sitelerinden araştırarak çözdüm buradan okuyabilirsiniz.
Hocam, ikisi de R5 GPU. Aslında aralarında çok güç farkı da olmayabiliyor. Bu nedenle Windows 10 bu şekilde seçebiliyor. Maalesef durum bu. Eski işletim sistemlerinde böyle bir durum yok. Radeon Software üzerinden de seçilebiliyor. Windows 10 için bence en güzel çözüm çift kanal RAM kullanmak. Yetmiyorsa da kapasite artırımı.

İlginiz için teşekkür ederim.

Laptop olduğu için sadece RAM artırımı yapabiliyorum ama sorunu bazı forum sitelerinden araştırarak çözdüm buradan okuyabilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı