AMD Radeon R5 M330 ekran kartı aktif olmuyor

MelihK399

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Kullandığım cihazda 2 adet ekran kartı var. Ne yaptıysam harci olan ekran kartını aktif hale getiremedim. Mesela GTA 5 oyuna girdiğimde 512MB ekran kartı gözüküyor oysaki harici ekran kartım 2 GB ama kullanamıyorum. Bu sorunu araştırdım hiçbir yerde çözümü yok. Çözüm sırasında denediğim ama karşılaştığım sorunları da alta ekliyorum.Dediğim gibi birçok kullanıcı bu sorunla karşı karşıya ve maalesef hiçbiri tam anlamıyla sorunları çözülebilmiş değil. Ayrıca her şeyim güncel. Yardımcı olursanız sevinirim.
Ayrıca buradan da CPU2 seçiyorum ama yine CPU1 olarak kalıyor yani kapattığım zaman tekrardan açıyorum ve CPU1 oluyor.

Ek Açıklama 2020-05-07 021539.png

Ek Açıklama 2020-05-07 021628.png

Ek Açıklama 2020-05-07 021804.png

Ek Açıklama 2020-05-07 021934.png

Ek Açıklama 2020-05-07 022542.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd driver uninstaller ile sürücüyü kaldırıp dediklerinizi deneyeceğim. Gelişmeleri yazarım. Teşekkürler
Arkadaşlar lenovonun sitesinden önerilen ekran kartı driverini indirdim. Eski bir sürüm fakat sorunsuz çalışıyor 👌🏻👌🏻 Ana ekranda dahili oyunda harici kusursuz bir şekilde işliyor. Tek sıkıntım oyun içi grafik ayarını düşürdüğümde gpu kullanımının da düşmesi ve fpsi 40 50 arasında tutması. En yüksek grafik ayarlarında da 50 fps düşükte de. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim
kardeşim bende hp var nasıl onerileni yükledin anlatır mısın ?

hocam ben r5m330 kullanıyorum ama ekran kartı driverim crimson adrenalin olan ekran kartı sürümlerini indirince bilgisayarda donma oluyor yardımcı olabilir misiniz heryerde arastırdım ama bir sonuc bulamadım lütfen yardımcı olun

Yeni konular

Geri
Yukarı