Çözüldü AMD Radeon R7 250 sistemde grafik ayarları yükseltilince mouse gecikme yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OveRage

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: RX 6600
CPU: AMD Ryzen R5 5500
RAM: 16 GB 3200Hz
Yaklaşık 5 aydır bu sorun ile karşı karşıyayım. Roblox gibi küçük bir oyunda bile grafikler yükseltilince hem mouse hem de klavyede bir gecikme yaşıyorum.

Sistem özellikleri:

AMD Radeon R7 250 DDR3 2 GB.
i3-3220 3.30GHz.
4 GB DDR3 RAM.
İşletim sistemi: Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum ben de laptop kullanıyorum. 2 ekran kullanıyorum. Oyun çözünürlüğü ve ayarları düşürmen gerek aksi taktirde bahsettiğin gibi sorunları yaşarsın. Bir zamanlar ben de kasadan laptopa geçince niye böyle olduğuna anlam verememiştim. Ayarları düşürünce sorunun geçtiğini tecrübe ettim.

Sorunun çözümünü bugün rastgele kasaya bakarken buldum. İşlemcinin termal macunu bende biraz hasar almış ve azalmış. İşlemcim çok ısınıyor şu an ona çözüm bulmam lazım ama başka biri bu sorunu yaşıyorsa işlemcisinin termal macununu kontrol etmesini öneririm. Sonrada en yakın bilgisayarcıya gidip yeniletsin. Ben daha yenilemedim fakat sorunun çözümünün o olduğunu düşünüyorum. Yeniledikten sonra sonuçlarını yazarım.
Düzelmedi, sorunu'da bayağı yanlış anlatmışım. Yeni konu açacağım.
Çözdüm. AMD cleanup Utility ile tamamen temizleyip driveri tekrar indirdiğimde çözüldü.
Grafikleri yükseltince FPS kaç civarlarında acaba?

CS:GO'da 50-60 arası her şey yüksek olursa. Roblox'u da test etmek için indirdim onda galiba zaten 60FPS sınırlı Roblox'ta 50-40'a düşüyor.
CS:GO'da 50-60 arası her şey yüksek olursa. Roblox'u da test etmek için indirdim onda galiba zaten 60FPS sınırlı Roblox'ta 50-40'a düşüyor.

Eskiden bu gecikme olmuyordu bir de. GTA 5 bile 30 FPS oynatıyordu hatta.

Grafikleri bu sistemde yükseltmeyin, hem CS:GO gibi oyunları yüksek ayarlarda oynamanızı tavsiye etmem. Düşük ayarlarda aynı sorun var mı?

Yok. Fakat arada oluyor. Bu olay bir anda oldu. En güncel driverlarda daha çok kötü oluyor. FPS falanda düşüyor. BIOS pilini çıkar tak yaptım daha iyi oldu. Şu an sitedeki en alt driver sürümünü kullanıyorum zar zor düzeldi.

Dostum ben de laptop kullanıyorum. 2 ekran kullanıyorum. Oyun çözünürlüğü ve ayarları düşürmen gerek aksi taktirde bahsettiğin gibi sorunları yaşarsın. Bir zamanlar ben de kasadan laptopa geçince niye böyle olduğuna anlam verememiştim. Ayarları düşürünce sorunun geçtiğini tecrübe ettim.

Sorunun çözümünü bugün rastgele kasaya bakarken buldum. İşlemcinin termal macunu bende biraz hasar almış ve azalmış. İşlemcim çok ısınıyor şu an ona çözüm bulmam lazım ama başka biri bu sorunu yaşıyorsa işlemcisinin termal macununu kontrol etmesini öneririm. Sonrada en yakın bilgisayarcıya gidip yeniletsin. Ben daha yenilemedim fakat sorunun çözümünün o olduğunu düşünüyorum. Yeniledikten sonra sonuçlarını yazarım.
Düzelmedi, sorunu'da bayağı yanlış anlatmışım. Yeni konu açacağım.
Çözdüm. AMD cleanup Utility ile tamamen temizleyip driveri tekrar indirdiğimde çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı