AMD Radeon R9 380 - FPS Sorunu

bysamed

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon R9 380 2 GB 256 Bit kullanıcısıyım. Günümüz oyunlarını rahatlıkla kaldırabilen bir ekran kartı olmasına rağmen düşük FPS alıyorum. Sorun yaşadığım oyunlar, LOL, GTA V (Tek yüklü olan ve deneme yapabildiğim oyunlar) Diğer sistem özelliklerimi belirtmeden önce bu sorunun akabinde mavi ekran, cızırtılı ses ile birlikte oyunun donması ve reset atmak zorunda kalmam gerektiğini belirtmek isterim. Bu sorunlar yaklaşık 1 haftadır tekrarlıyor ama düşük FPS olayı dünden beri devam ediyor. Eskiden LOL'de rahatlıkla 260 FPS alabilirken şuan sabit 60 FPS alıyorum ve oyun içi krıtik zamanlarda bu FPS 09 a kadar düşebiliyor... İnanın gülesim geliyor bu sorunların sebebini çok araştırdım bir türlü çare bulamadım ve konu açma gereği duydum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Sistem Özellikleri;

Windows 10 64 Bit
AMD Radeon R9 380 2 GB 256 Bit O.C
AMD Fx 8320 Eight-Core Processor 3.50 GHZ O.C
Asus M5A97 LE 2.0 Mainboard
Corsair Dual 2x4 8 GB Pc3-10700 Ram (CPU-Z de 4 GB için 667 MHz diyor ne kadar doğru baktım bilemedim tam hatırlayamadım kaç MHz olduğunu.)
Seagate 1 TB HDD
Asus VS229 21.5"
Zalman Z3 Plus 600W Mid Tower

Not: BİOS, ekran kartı güncel.

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı