AMD Radeon R9 Fury X Yok Satıyor

AMD nin merakla beklenen yeni nesil Fiji Gpu lu HBM bellekli Fury X ekran kartı Amazon gibi pek çok büyük perakende kanalında 24 saatten kısa sürede tükendi. XFX, VisionTek gibi üreticilerinin stoklara yetişemediğini açıkladılar. Stokların tekrar ne zaman aktif olacağı belirsiz. Anlaşılan AMD de bu kadar büyük bir ilgi beklemiyordu.

Arkadaşım Donanımhaber boş haber yapmaz demek ki karta ilgi artmış ki satılıyor. Ayrıca sen GCN diye tutturmuşsun da sürümleri de var bunun. İlk GCN i kart HD7000 serisi ve Pitcairn mimarili GCN 1.0 sürümüdür. Ama R7 260 Bonaire, R7 260X Bonaire XTX, R9 290 Hawaii Pro, R9 290X Hawaii XT, R9 295X2 Vesuvius mimarilerini çıkarttı ve GCN sürümü 1.1 idi. Şimdi Fury ile Yeni nesil Fiji GPU sunu çıkarttı ve aynı Tonga mimarisinde olduğu gibi GCN 1.2 mimarisini çıkarttı.
Ayrıca donanımhaber paylaştığı her haberin kaynağını belirtmiyor ki.
Ayrıca Kart zaten çoktan üretildi ve fazla fazla da yollandı perakendecilere ama demek ki AMD bizim kartımız bu kadar sayıya ulaşamaz diye perakendecilere belli bi hedef sayıyı alarak yollamış. Ama anlaşılan o ki AMD nin tahmini boşa kaçmış ve istenilenden daha fazla satmış. Bunda anlamayacak ne var?

Özetle diyorum ki yok miktarda üretirsen yok satar.

GCN'in bir sürü sürümü olduğunu biliyorum ve APUlarla beraber 3.5 yılda 70 milyon sattığını vurguladım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı