AMD Radeon RX 580 ekran parlaklığı ayar barı görünmüyor

bluesky06

Femtopat
Daha fazla  
AMD Radeon RX 580 ekran kartı kullanmaktayım. Aygıt Yöneticisi'nden güncellmede yaptım sorun çözülmedi. Olmadı Windows'a format attım yine sorunum çözülmedi. Ekran parlaklığı ayar barı görünmüyor, ayar yapamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarlarda gözükmüyor. Monitörian programı ile parlaklığı ayarlayabilirsin. Windows Store'da mevcut bahsettiğim program. Onun dışında monitörün osd menüsünden parlaklığı ayarlayabilirsin ama her defasında yapmak zahmetli oluyor.

AMD Radeon RX 580 ekran kartı kullanmaktayım. Aygıt Yöneticisi'nden güncellmede yaptım sorun çözülmedi. Olmadı Windows'a format attım yine sorunum çözülmedi. Ekran parlaklığı ayar barı görünmüyor, ayar yapamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 2171630
Sadece laptoplar da oluyor Windows ekran parlaklığı.

Eki Görüntüle 2171630

Boşu boşuna formatla uğraşmışsın. Laptoplarda oluyor o.

Eki Görüntüle 2171630
Hocam laptop değilse monitörden ayarlarsın parlaklığı.

Sürücüden oyun alanından ekran kısmına gelin ve özel renk ayarını açın. Kontrastı kısabilirsiniz. Ben parlaklık yerine onu kısıyorum daha iyi oluyor bence ama siz bilirsiniz.

Monitör üzerinden ayarlayabiliyorsun, bildigim kadarıyla orijinal Windows da masaüstüler icin ekran parlaklıgı ayarı yok. DimScreen uygulaması ile ayarlayabilirsin.

DimScreen her bilgisayarı açtığımda tekrar kurmam gerekiyor bunun sabit bir programı yok mu her defasında kurulum ve ayarlarıyla uğraşmadan yapabileceiğim masaüstü kullanıyorum önceden laptop kullanıyordum yeni sistem bilgisayar aldım her şey yeni o yüzden biraz farklı geldi sanırım ancak yılar önceki masaüstü bilgisayarlarda böyle bir şey yoktu diye hatırlıyorum

dimscreen her bilgisayarı açtığımda tekrar kurmam gerekiyor bunun sabit bir programı yok mu her defasında kurulum ve ayarlarıyla uğraşmadan yapabileceiğim masaüstü kullanıyorum önceden laptop kullanıyordum yeni sistem bilgisayar aldım her şey yeni o yüzden biraz farklı geldi sanırım ancak yılar önceki masaüstü bilgisayarlarda böyle bir şey yoktu diye hatırlıyorum.

Twinkle tray uygulamasını dener misin?

Twinkle tray uygulmasını indirdim
Samsung Odyssey G3 27 inc ekran kullanıyorum parlaklık ayarı yapılmıyor

Dosya Ekleri

• 5.jpg
    5.jpg
    134,7 KB · Görüntüleme: 6
  • 6.jpg
    6.jpg
    135,5 KB · Görüntüleme: 6
  • 7.jpg
    7.jpg