Çözüldü AMD Radeon Software crash veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nekx86

Centipat
Daha fazla  
RAM
GSkill 16x2 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus 2TB
Ekran kartı
RX590 Nitro+ SE OC 8GB
Anakart
A520M-A Pro
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda çok sık yaşadığımdan dolayı burada size danışmak istedim. Öncelikle sorunumu anlatmak gerekirse RX590 Nitro+ kullanıyorum, ekran kartının 8+6 pinlik kısmından sadece 8 pin takılı şekilde kullanıyorum. Oyun oynarken veya masaüstünde hiçbir şey yapmasam bile sürekli olarak AMD Radeon Software çöküp duruyor. Bundan bir süre önce ne zaman ayar değiştirsem bilgisayar kapanıyordu, bu problemi düzeltsemde acaba şu an yaptığım bir ayar mı buna neden oluyor hiçbir bilgim yok. Tek yaptığım ayar ise Güç tüketim ayarını -%50 olarak düzenlemek başka hiçbir ayar yapmıyorum. Size sistem bilgilerimden ve yaptığım aşamalardan bahsetmek isterim.

Sistem Bilgilerim
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
RAM: G.Skill 16x2 3200MHz
Ekran Kartı: RX590 Nitro+ SE OC 8 GB
PSU: Gametech 700W +80 Gold PSU
İşletim Sistemi: Windows 10 22H2 (IS derlemesi 19045.3208)

Yaptığım denemeler;

- DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdım, temiz bir kurulum yaptım.
- Ekran kartının termal macununu değiştirdim.
- İkinci monitörümün bağlantısı çıkararak tek monitör olarak kullanmayı denedim.

Çözüm
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda çok sık yaşadığımdan dolayı burada size danışmak istedim. Öncelikle sorunumu anlatmak gerekirse RX590 Nitro+ kullanıyorum, ekran kartının 8+6 pinlik kısmından sadece 8 pin takılı şekilde kullanıyorum. Oyun oynarken veya masaüstünde hiçbir şey yapmasam bile sürekli olarak AMD Radeon Software çöküp duruyor. Bundan bir süre önce ne zaman ayar değiştirsem bilgisayar kapanıyordu, bu problemi düzeltsemde acaba şu an yaptığım bir ayar mı buna neden oluyor hiçbir bilgim yok. Tek yaptığım ayar ise Güç tüketim ayarını -%50 olarak düzenlemek başka hiçbir ayar yapmıyorum. Size sistem bilgilerimden ve yaptığım aşamalardan bahsetmek isterim.

Sistem Bilgilerim
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
RAM: G.Skill 16x2 3200MHz
Ekran Kartı: RX590 Nitro+ SE OC 8 GB
PSU: Gametech 700W +80 Gold PSU
İşletim Sistemi: Windows 10 22H2 (IS derlemesi 19045.3208)

Yaptığım denemeler;

- DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdım, temiz bir kurulum yaptım.
- Ekran kartının termal macununu değiştirdim.
- İkinci monitörümün bağlantısı çıkararak tek monitör olarak kullanmayı denedim.
Hocam bu konularda çok bilgili değilim ancak yeni gelen güncellemeyle beraber bir çok sorun meydana geldi sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı