Çözüldü AMD Radeon Software mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HalilGuy

Decapat
Daha fazla  
AMD Radeon Software 21.5.2 surumunu indirdikten sonra uyku moduna girip çıkınca mavi ekran, bilgisayarı kapata basınca mavi ekran hatası almaya başladım.
Ekran kartı sürücülerini DDU'dan silip tekrar yüklesem 21.5.2'yi ama only driver şeklinde yine mavi ekran verir mi? Veya bunun bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet hala oluyor, WHQL kurdum ama hala oluyor, bir şey fark ettim.

Bu siteden AMD A9 9420'yi bulup submite bastıgımda WHQL 21.4.1 olarak gosterıyor.

Direk işlemcimin driverını aratıp girdiğim sitede WHQL olarak 21.3.1'i göteriyor. Bununla alakalı bir sorun olabilir mi?

Ve bir şey daha olmuştu. DDU'dan ekran kartını silince otomatik Windows kuruyordu değil mi?
Sanırım Windows kurarken güncellemeleri denetleye bastım ve AMD'yle alakalı iki güncelleme yaptı.
Üst üste kurdu sanırım driverları sanırım ondanda olabilir.

Sanmıyorum Windows ile alakalı olduğunu. Radeon Software'i görünce Windows müdahale etmez. Buradan Windows sürücü güncellemelerini kapatın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DDU ile kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.
Sonucu tekrar yazarsınız.
Bir deneyin derim. DDU ile silip kartınızın yazılımını WHQL sürümünü indirin. Ek olarak cihanızıda Afterburner tazrı programlar varsa kaldırn.

Afterburner derken? Discord Spotify ve oyunlar var sadece.
Bir deneyin derim. DDU ile silip kartınızın yazılımını WHQL sürümünü indirin. Ek olarak cihanızıda Afterburner tazrı programlar varsa kaldırn.

Bir şey daha soracağım WHQL ekran kartı surumuyle, optional sürümü aynı mı? Yoksa ikisi de farklı sürüm mü kuruyor.(Radeon Software sürümü değil, ekran kartı sürümü)

Afterburner derken? Discord Spotify ve oyunlar var sadece.

Bir şey daha soracağım WHQL ekran kartı surumuyle, optional sürümü aynı mı? Yoksa ikisi de farklı sürüm mü kuruyor.(Radeon Software sürümü değil, ekran kartı sürümü)
Aynı değil diye biliyorum WHQL onaylanmış dijital imzalı test edilmiş bi yazılımdır ama optional veya beta yazılımlar daha onay almamış imza almamış yazılmlardır. bu yüzden optional veya beta yazılımlar hata verebilmektedir. recomended WHQL yazılımını önerirler genelde.

Tamamdır. Lütfen sonrasında sonucu bildirin.

Bu siteden AMD A9 9420'yi bulup submite bastıgımda WHQL 21.4.1 olarak gosterıyor.

Direk işlemcimin driverını aratıp girdiğim sitede WHQL olarak 21.3.1'i göteriyor. Bununla alakalı bir sorun olabilir mi?
Tamamdır. Lütfen sonrasında sonucu bildirin.

Ve bir şey daha olmuştu. DDU'dan ekran kartını silince otomatik Windows kuruyordu değil mi?
Sanırım Windows kurarken güncellemeleri denetleye bastım ve AMD'yle alakalı iki güncelleme yaptı.

Son düzenleme:

Sanmıyorum Windows ile alakalı olduğunu. Radeon Software'i görünce Windows müdahale etmez. Buradan Windows sürücü güncellemelerini kapatın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

DDU'dan tekrar sildim videodaki gibi yaptım. Teşekkürler. Şu an olmuyor sorun.

Geri
Yukarı