AMD Radeon Software Pro Edition nedir?

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkese iyi akşamlar. Bugün bilgisayarıma format attım. Ekran kartının driverını kurmak için AMD'nin sitesinden program indirdim. Ekran kartının ne olduğunu otomatik olarak bulan yazılımı indirdim. Daha önceden de onu indiriyordum. Bu kez başlıkta da yazdığım Radeon Software Pro diye bir şey kurdu. Normalinden gözle görülür farkı renginin mavi olması 😅 nedir bunun farkı. Daha önceden de var mıydı ben ilk kez görüyorum. Görsel olarak ekleyeceğim yalnızca rengi farklı onun dışında normali ile birebir aynı.

Dosya Ekleri

• amd.png
    amd.png
    535,5 KB · Görüntüleme: 2.002
O zaman acaba neden otomatik olarak bunu kurdu acaba?

Adrenalin'den daha az FPS verir hocam, oyun odaklı sürücü değil.
FPS konusunda pek bir fark göremedim. Ne kadar fark eder ki acaba?

Adrenalin'den daha az FPS verir hocam, oyun odaklı sürücü değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube'da bu iki videoyu bulabildim karşılaştırma amaçlı. FPS için pek fark yok aralarında. Ancak iki video da oldukça eski Pro versiyonun sürümü düşük. Bendeki 22.Q2 sürümü. Pro editionu kullanmaya devam edeceğim. Herhangi bir sorun yaşarsam yine yazarım buraya.

Son düzenleme:
Herkese iyi akşamlar. Bugün bilgisayarıma format attım. Ekran kartının driverını kurmak için AMD'nin sitesinden program indirdim. Ekran kartının ne olduğunu otomatik olarak bulan yazılımı indirdim. Daha önceden de onu indiriyordum. Bu kez başlıkta da yazdığım Radeon Software Pro diye bir şey kurdu. Normalinden gözle görülür farkı renginin mavi olması 😅 nedir bunun farkı. Daha önceden de var mıydı ben ilk kez görüyorum. Görsel olarak ekleyeceğim yalnızca rengi farklı onun dışında normali ile birebir aynı.

Aradan zaman geçmiş ama belki merak eden olur ve bu konuya bakar diye kendi deneyimimi anlatayım. Aynı gün içerisinde 2 sürücü yazılımını da test etmiş biri olarak size şunları söyleyeyim; adrenalin ve Pro sürüm arasında grafik farkları var ve azımsanamayacak kadar büyük bir fark. Oyunlarda grafiğe önem veriyorsanız kesinlikle Pro indirmenizi tavsiye ediyorum. Bir oyundan yola çıkarak örnekleyeceğim. Valorant, adrenalin yazılımında Minecraft gibi görünüyorken, Pro yazılımında RTX on Minecraft'a dönüşüyor o derece fark var. Ayrıca FPS farkına gelecek olursak adrenalin sürümünde bilgisayarım sürekli donarken, Pro sürümünde tamamen optimize bir şekilde oyunlarımı oynadım size de öneririm.

@TürkPcPro Siz yazdıktan sonra ben de deneyimlerimi not düşeyim bari 🙂 Normal sürüm ile Pro arasında hissettiğim bariz fark Pro versiyonun daha kararlı olması. Normal sürüm sebepsiz yere çöküyordu bende nedense. Bunda öyle bir şey yaşamadım henüz. Zaten Pro versiyonu da kendim kasıtlı kurmamıştım AMD programı kendisi kurdu 😅 Bahsettiğiniz grafik farkları ile ilgili bir şey söyleyemeyeceğim programı o kadar kurcalamadım. Kısacası güzel ve stabil çalışıyor 👍

Ben AMD'nin sitesine girip AMD Software: Adrenalin Edition kurmuştum hiçbir problem yaşamadım. Fakat Driver Booster programı güncelleme yapmak istedi ve Pro sürümüne otomatik yükseltti. İkisi arasında bir fark açıkcası göremedim. Sadece software rengi değişti aşağıda. Kırmızıdan mavi renge dönüştü. Aldığım FPS aynı hiçbir değişiklik yok. Gözle görülür bir grafik yada görüntü değişikliğide olmadı. Ekran kartım Asus AMD Radeon RX 6700 XT

Dosya Ekleri

• Yeni Bit eşlem resmi.jpg
    Yeni Bit eşlem resmi.jpg
    10,7 KB · Görüntüleme: 155
Son düzenleme:
AMD'nin ekran kartı softwaresinde gerçekten ciddi sorunlar var. Pro Edition YouTube'dan video izlerken kendi kendine çöktü. Sonrasında yeniden üzerine kurmaya çalıştım ve normal sürümü kurdu. O da pek sağlıklı çalışıyor gibi gözükmüyor. Geçen gün yine Chrome'da bir şey okurken ekran karardı vs yeniden başlatınca düzeldi. Henüz çökmedi ama yakın sayılır 😅. Ekran kartının performansından şikayetçi değilim ama yazılım sorunları yüzünden bir daha asla AMD ekran kartı almam aldırtmam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı