Çözüldü AMD Radeon Software WattMan ve sürücü zaman aşımı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Niyazi Taşcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın birkaç gündür aniden ekranı gidip geliyor ve bildirim olarak WattMan ve sürücü zaman aşımı hatalarını alıyorum çözüme nasıl ulaşabilirim?

Hata.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.(benim kullandığım en stabil sürücü bu)
Güç seçenekleri > Sol taraftan 'Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin' > 'Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir' e basın ve 'Kapatma ayarları' kısmından 'Hızlı başlatmayı aç' seçeneğinin tikini kaldırın.

Sürücü kaynaklı olduğunu düşünüyorum bende de aynı sorun var.

Eski sürümlere dönüp deneyip sorunsuz sürücüyü bulmamız lazım.

Güç seçenekleri > sol taraftan 'güç düğmelerinin yapacaklarını seçin' > 'şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'e basın ve 'kapatma ayarları' kısmından 'hızlı başlatmayı aç' seçeneğinin tikini kaldırın.

Kontrol ettim zaten hızlı başlatmayı aç şeçeneğinin tikini daha önce kaldırmışım.

Kontrol ettim zaten hızlı başlatmayı aç şeçeneğinin tikini daha önce kaldırmışım.
Kart marka modeliniz ne ? Karta overclock yaptınız mı ?

MSI Afterburner yüklü ise ayarlar kısmından 'Erease autosaved startup settings' seçeneğinin ve 'Resmi sınırlar dışındaki hız aşırtma yapılırken ekran modunu sıfırla' seçeneğinin tikini kaldırın. Yine ayarlar kısmından fan bölümünde 'Kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolünü aç' seçeneğinin tikini açın ve 'Önayarlı fan hızı' nı varsayılana getirdikten sonra tiki tekrar kapatın.

Bilgisayarınızda Riva Turner, Fraps gibi programlar varsa sorun bunlardan da kaynaklı olabilir.

Sürücünüzü DDU ile kaldırın ve WHQL sürümü kurun. Sorun yine de devam ederse eski sürücüleri deneyin.

Ben RX 570 kullanıcısıyım. Bende de aynı sorun vardı ve Hızlı başlatmayı kapatarak sorunu çözmüştüm.

Kart marka modeliniz ne? Karta overclock yaptınız mı?

MSI Afterburner yüklü ise ayarlar kısmından 'erease autosaved startup settings' seçeneğinin ve 'resmi sınırlar dışındaki hız aşırtma yapılırken ekran modunu sıfırla' seçeneğinin tikini kaldırın. Yine ayarlar kısmından fan bölümünde 'kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolünü aç' seçeneğinin tikini açın ve 'önayarlı fan hızı' nı varsayılana getirdikten sonra tiki tekrar kapatın.

Bilgisayarınızda riva turner, Fraps gibi programlar varsa sorun bunlardan da kaynaklı olabilir.

Sürücünüzü DDU ile kaldırın ve WHQL sürümü kurun. Sorun yine de devam ederse eski sürücüleri deneyin.

Ben RX 570 kullanıcısıyım. Bende de aynı sorun vardı ve hızlı başlatmayı kapatarak sorunu çözmüştüm.

Yukarıdaki programların hiçbirini kullanmıyorum. Şu an 21.4.1 sürümünden arkadaşın önerdiği 20.11.2 sürücüsüne geçtim test ediyorum geri bildirimde bulunucam.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.(benim kullandığım en stabil sürücü bu)

Dediğiniz sürüme geçtim ve test ediyorum.

Bir sorun yaşadınız mı?

Sanırım eski sürüme dönerek çözüme kavuştuk teşekkürler. Klasik AMD sürücüleri ileri gittikçe olmayan sorunlar çıkarıp moral bozabiliyor. Önce hızlı başlatmayı kapatıp denedikten sonra çözülmez ise eski sürücüye geçmekte fayda var.

Son düzenleme:
Kart marka modeliniz ne ? Karta overclock yaptınız mı ?

MSI Afterburner yüklü ise ayarlar kısmından 'Erease autosaved startup settings' seçeneğinin ve 'Resmi sınırlar dışındaki hız aşırtma yapılırken ekran modunu sıfırla' seçeneğinin tikini kaldırın. Yine ayarlar kısmından fan bölümünde 'Kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolünü aç' seçeneğinin tikini açın ve 'Önayarlı fan hızı' nı varsayılana getirdikten sonra tiki tekrar kapatın.

Bilgisayarınızda Riva Turner, Fraps gibi programlar varsa sorun bunlardan da kaynaklı olabilir.

Ben RX 570 kullanıcısıyım. Bende de aynı sorun vardı ve Hızlı başlatmayı kapatarak sorunu çözmüştüm.
hocam selamlar şuan güncel olarak bende bu sorunu yaşıyorum 21.4.1 sürümünü kullanıyorum bende de böyle bir hata var geçmemi önerdiginiz bir sürüm var mı

Geri
Yukarı