Çözüldü AMD Radeon Software Yazılımını Kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
5 gün önce RX580'li bir sistem topladım, ve ekran kartı sürücüsünü AMD'nin sitesi üzerinden yükledim. Ama sürücü ile birlikte Radeon yazılımı da geldi, ve yazılımını hiçbir türlü silemiyorum. Sadece sürücülerin kalmasını istiyorum, çünkü yazılımın arka planda gereksiz RAM yediğini düşünüyorum. Zaten kullanmıyorum da.

Eski sistemimi kullanırken, " Özel Yükleme " seçeneği ile sadece sürücüyü yükleyip, yazılımı yüklememe seçeneğim vardı, fakat yeni installer'da bunu bulamıyorum. Nasıl sadece ekran kartının sürücüsünü yükleyip, yazılımını kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam şu anda Radeon Software'e bağlı " AMDRSServ.exe " (sanırım Host Service) 100MB yiyor ve Software'in kendisi yaklaşık 30MB yiyor ve bu bana çok batıyor. Hiç kullanmadığım bir yazılımın 130MB ram yemesi nedense batıyor..

AMD'nin sitesinden başka olan hiçbir driver kurulumuna güvenemiyorum işin içinde Windows olsa bile..

O 100MB sizin sürücünüz. İşlemci bir şeyi çizdirmek istediği zaman, o sürücü üzerinden ekran kartınıza talepte bulunuyor. Yani boşa değil, ekranınızda gördüğünüz her bir nesnenin, görüntünün yaratıcısı o 100 MB :)

Naçizane tavsiyem, sürücüyü ve Windows'u kafanıza takmamanız yönünde. Sistemi yeni toplamışsınız, bu yüzden en azından 8 ya da 16GB RAM sahibi olduğunuzu var sayıyorum. Bunun içinde 130 MB'a takılmışsınız, tavsiye edilen bir başka yazılıma güvenmekte güçlük çekiyorsunuz.

Anladığım kadarıyla şu an bilgisayarla ilgili şeylerin size battığı bir dönem/hal içindesiniz. Bu tip düşüncelerle boğuştuğunuz haller, karar alıp uygulamak için ideal haller değillerdir. Şu an sizin 130 MB'ı çözsek, 24 Saat geçmeden "Windows servisleri bilgisayarımı sömürüyor" diyerek geleceksiniz, ki inanın 130MB'tan çok daha fazlasını yiyor o servisler. Arkada Windows 10'un bilgi hırsızlığı var, vs derken sonu yok bu tip endişelerin. Ben de böyle ufak şeylere takılıp günde 20-30 kere aynı makineye format attığımı bilirim.

Çok güzel bir ekran kartınız var, 2020 sürücüleri de gayet güzel çalışıyor (talihsiz küçük bir grup arkadaş var ama onların sorunları da en kısa zamanda çözülecektir umarım), yani o 130 MB'ın hepsi helal o karta, içiniz rahat olsun.
Hocam şu anda Radeon Software'e bağlı " AMDRSServ.exe " (sanırım Host Service) 100MB yiyor ve Software'in kendisi yaklaşık 30MB yiyor ve bu bana çok batıyor. Hiç kullanmadığım bir yazılımın 130MB ram yemesi nedense batıyor..

AMD'nin sitesinden başka olan hiçbir driver kurulumuna güvenemiyorum işin içinde Windows olsa bile..

O 100MB sizin sürücünüz. İşlemci bir şeyi çizdirmek istediği zaman, o sürücü üzerinden ekran kartınıza talepte bulunuyor. Yani boşa değil, ekranınızda gördüğünüz her bir nesnenin, görüntünün yaratıcısı o 100 MB :)

Naçizane tavsiyem, sürücüyü ve Windows'u kafanıza takmamanız yönünde. Sistemi yeni toplamışsınız, bu yüzden en azından 8 ya da 16GB RAM sahibi olduğunuzu var sayıyorum. Bunun içinde 130 MB'a takılmışsınız, tavsiye edilen bir başka yazılıma güvenmekte güçlük çekiyorsunuz.

Anladığım kadarıyla şu an bilgisayarla ilgili şeylerin size battığı bir dönem/hal içindesiniz. Bu tip düşüncelerle boğuştuğunuz haller, karar alıp uygulamak için ideal haller değillerdir. Şu an sizin 130 MB'ı çözsek, 24 Saat geçmeden "Windows servisleri bilgisayarımı sömürüyor" diyerek geleceksiniz, ki inanın 130MB'tan çok daha fazlasını yiyor o servisler. Arkada Windows 10'un bilgi hırsızlığı var, vs derken sonu yok bu tip endişelerin. Ben de böyle ufak şeylere takılıp günde 20-30 kere aynı makineye format attığımı bilirim.

Çok güzel bir ekran kartınız var, 2020 sürücüleri de gayet güzel çalışıyor (talihsiz küçük bir grup arkadaş var ama onların sorunları da en kısa zamanda çözülecektir umarım), yani o 130 MB'ın hepsi helal o karta, içiniz rahat olsun.

Çözüm
Senelerce AMD kart kullandım ilk defa sizden duyuyorum 150 MB ram kullandığını :) Windows update belki eski sürücü kurabilir ama ikinci dediğim yöntem ile kurulum yaparsan en güncel sürücüyü de kurabiliyorsun.
Bizde yalan olmaz. Anlık olarak hemen hemen 125 MB yiyor.

Kapattığım zaman sisteme pek etkisi olmuyor fakat bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim yine de. Bilgisayarı alalı 1 hafta olmadığı için bu tür triplere girmiş olma ihtimalim de var tabii. Sanırım çok kafaya takmamam gereken bir şey, haklısınız.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 121
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı