AMD Radeon Software'i tekrar sürücü kurmadan geri yükleme

yad0sner

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Sorunum başlıkta gördüğünüz gibi. Öncelikle driver güncellemesi yap diyecek olan arkadaşlar için şunu belirteyim; kayıt defterinden kendi ellerimle AMD ayarlarını kaldırdım. Yani güncellikle bir alakası yok sorunumun. Neyi soruyorsun o zaman diyeceksiniz elbette. Donanımım gayet yeterli olmasına rağmen masaüstünde sağ tık menüsüne geçince 2 saniyelik takılmalar yaşıyordum. İlk başlarda sorun olmasa da sonrasında rahatsız etmeye başladı. Ben de araştırdığımda çözümlerin AMD ayarlarını oradan kaldırmak olduğunu gördüm ve kayıt defterinden kaldırdım. Ama daha sonra vazgeçtim ve internette geri getirme yolu bulamadım. İnternette sürekli driver'la ilgili olduğunu yazanlar gördüm ama benim durumum çok farklı gördüğünüz gibi. Sil-kur yapmadan bu ayarları sağ tık menüsünün en üstüne tekrar getirmenin bir yolu var mıdır?

Tamamen sildiğinizi söylüyorsunuz, geri getirme yolu yok diye düşünüyorum. Onun harici sağ tık yaptığınızdaki takılmaları bende yaşıyordum. DDU ile kaldırıp tekrar kurdum, sorun çözüldü.

AMD driver paketini indirip C'ye çıkartınca kurulumu kapatın ve klasörden Radeon Software setup'ını bulun.

Sadece sağ tık için bunu yapmaya değmez o halde. Sağ tık menüsüne ekleme yöntemi hakkında hiçbir fikrim yok.

@yad0sner

Tamamen sildiğinizi söylüyorsunuz geri getirme yolu yok diye düşünüyorum. Onun harici sağ tık yaptığınızdaki takılmaları bende yaşıyordum. DDU ile kaldırıp tekrar kurdum sorun çözüldü.

Sürücü ve Radeon Software ayrı şeyler. Radeon Software'de sürücü ile gelen bir program. Yani sürücüyü DDU ile silip tekrar kurmak gerekli.
Hocam eksik anlatmış olmayayım şunu da ekleyeyim. Radeon Software programını silmedim. Yani programın simgesini bulup normal bir şekilde açabiliyorum hiçbir sıkıntı yok onda. Ben kayıt defterinde sadece sağ tık menüsünden kaldırdım bunun için de mi baştan kurmam gerekiyor? Eğer başka bir çözümü yoksa bunun için baştan kurmam zaten, programda sorun yok :D
AMD driver paketini indirip C'ye çıkartınca kurulumu kapatın ve klasörden Radeon Software setup'ını bulun.
Programı silmedim aslında. sadece sağ tık menüsünden kaldırdım onun için de mi baştan kurmam gerekli?

@AJFA hocamın söylediği gibi dosyanın içinden software Setup'ını çalıştırın. O tekrar kuracaktır fazla dosya yüklemeden. Ve istediğinize ulaşabileceksiniz.

AMD driver paketini indirip C'ye çıkartınca kurulumu kapatın ve klasörden Radeon Software Setup'ını bulun.

Sadece sağ tık için bunu yapmaya değmez o halde. Sağ tık menüsüne ekleme yöntemi hakkında hiçbir fikrim yok.

@yad0sner

Hocam ben Radeon Software'i silmedim demek istedim. Sağ tık menüsünden sildim sadece demeye çalıştım. Sizin dediğiniz gibi sadece Radeon Software'i kurmak istesem bile öncesinde yine de Radeon Software'i silmem gerekmez mi? Çünkü program duruyor yani ve sorunsuz çalışıyor.
ben derdimi düzgün bir şekilde anlatamamışım konuyu silip düzgün bir şekilde açacağım.

Hocam ben Radeon Software'i silmedim demek istedim. Sağ tık menüsünden sildim sadece demeye çalıştım. Sizin dediğiniz gibi sadece Radeon Software'i kurmak istesem bile öncesinde yine de Radeon Software'i silmem gerekmez mi? Çünkü program duruyor yani ve sorunsuz çalışıyor.
Mesajımı düzenledim durumu anlayınca zaten. Eğer setup'ı çalıştırırsanız onarım yapar diye düşünüyorum.

Başka yöntem de bulamazsanız mecburen sürücüyü silip tekrar kurarsınız. Gerçi sağ tık için gerek yok, program çalışıyor zaten diyorsunuz.

Mesajımı düzenledim durumu anlayınca zaten. Eğer Setup'ı çalıştırırsanız onarım yapar diye düşünüyorum.

Başka yöntem de bulamazsanız mecburen sürücüyü silip tekrar kurarsınız. Gerçi sağ tık için gerek yok, program çalışıyor zaten diyorsunuz.

Anladım hocam. Teşekkür ederim, gerek yok o zaman.

Geri
Yukarı