Çözüldü AMD Radeon Vega 8 Graphics kaldırılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Can Geçim

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir eve taşındım ve yeni evde hala internet yok. Bilgisayarı kurup açtığımda singleplayer oyunlarımı oynamak istediğimde bilgisayarın donup kastığını gördüm. Aygıt yöneticisine baktığımda ekran kartımın haricinde bir de AMD Radeon Vega 8 Graphics var. Kendi kendine varsayılan ekran kartı olarak adamış ve kaldırsam da devre dışı bıraksam da ekran kartımı varsayılan yapamadım. Daha yeni formatladım, telefonun internetini bağlayarak ekran kartı driverini kurdum ama yine aynısı oldu değişen bir şey olmuyor. Sürekli birinci olarak gözüküyor, ne yapabilirim, nasıl varsayılan yapabilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2 KB · Görüntüleme: 83
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    26,3 KB · Görüntüleme: 85
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle monitörüm RX570 ekran kartıma bağlıydı ama işlemcinin kartını görüyordu. Kabloyu ne kadar değiştirip taksam da bir işe yaramadı, en sonunda ekran kartını çıkartıp monitörün kablosunu ana karta takıp çıkarttım ve ekran kartımı yeniden taktığımda sorun ortadan kalkmıştı. Artık varsayılan olan RX570 ekran kartım oldu çok tuhaf bir şekilde.
Masaüstü kullanıyorsun sanırım. Monitör harici ekran kartına bağlı ise sorun yok. Harici ekran kartını çıkarırsanız, Vega 8 olanı varsayılan olan kullanacaktır.

Öncelikle monitörüm RX570 ekran kartıma bağlıydı ama işlemcinin kartını görüyordu. Kabloyu ne kadar değiştirip taksam da bir işe yaramadı, en sonunda ekran kartını çıkartıp monitörün kablosunu ana karta takıp çıkarttım ve ekran kartımı yeniden taktığımda sorun ortadan kalkmıştı. Artık varsayılan olan RX570 ekran kartım oldu çok tuhaf bir şekilde.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı