AMD Radeon WattMan hatası RX580

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Bayağı bir araştırdım fakat herhangi kesin bir çözüm bulamadım. Ortalama 2 haftada bir oyunlarda sürekli olarak FPS düşmesi oluyor. Daha sonrasında Radeon ayarları yazılımı açınca bildirimler kısmında AMD Radeon WattMan ayarları sıfırlandı... Bla bla yazıyor. Bu linkteki

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner ayarlarını yapınca sorun çözülüyor ve ardından yine dediğim gibi 2 hafta sonra aynı sorun. Bunun kesin bir çözümü var mı onu sormak istedim. Teşekkürler şimdiden.
Edit: Görseli internetten aldım ama aynı hata.

Adsız.png

Hocam öncelikle ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp WHQL sürümünü yükleyin.

Daha sonra UnderVolt ve fan ayarlarını manuel olarak ayarladığınızda sorun genel olarak çözülmüş oluyor.

Hocam burdaki ayarlar ekran kartınıza göre olmayabilir, burada anlatıldığı gibi size en uygun UnderVolt ayarlarını bulmanız gerek. Bendeki Sapphire Pulse RX580 8GB ekran kartında böyle;

Ekran Alıntısı1.PNG

Son düzenleme:
WattMan hatası genelde yazılımsal bir problem gibi gözükse de donanımsal olma ihtimalide vardır. Bu yüzden kullandığınız sistem özelliklerinin marka modeline kadar detaylı bir şekilde belirtirseniz bilgili arkadaşlarda daha iyi yardımcı olacaktır. Eğer ortada yazılımsal kaynaklı bir problem varsa bütün sürücüleri tek tek denemek, undervolt, Frekans Mhz ve güç limiti değerlerini düşürmek belki çözüm olabilir. Ayrıca oyun içerisinde ekran kartının sıcaklık değerini kontrol ettiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı