AMD Renk Ayarları yok

burakbozdogan

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçenlerde yeni laptop aldım. Eski bilgisayarımda AMD Adrenalin uygulamasından renk ayarı yapardım ama yeni bilgisayarda bu ayar görünmüyor. İşlemci AMD ama ekran kartı NVIDIA, acaba bu yüzden mi olmuyor anlamış değilim. Renk ayarı yapmamın sebebi Valorant ve CS'de daha renkli görüntü elde etmek. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran görüntüsü 2023-08-14 174127.png

Merhaba. Geçenlerde yeni laptop aldım. Eski bilgisayarımda AMD Adrenalin uygulamasından renk ayarı yapardım ama yeni bilgisayarda bu ayar görünmüyor. İşlemci AMD ama ekran kartı NVIDIA, acaba bu yüzden mi olmuyor anlamış değilim. Renk ayarı yapmamın sebebi Valorant ve CS'de daha renkli görüntü elde etmek. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1902644
Ekran kartı driveriniz yükşü ise Nvidia Denetim Masasını açın. Ardından Görüntü Ayarları gibi bir sekme olmalıydı parlaklık vs. ayarlayabildiğiniz. Orada Digital Vibrance ya da Vibrance'i arttırın ikisinden biri yazmalı.

Renk ayarını masaüstünde sağ tıklayıp daha fazlayı seç ve oradan NVIDIA kontrol panelini seç. O şekilde yapabilirsin. Masaüstü renk ayarlarını ayarla diye bir seçenek var zaten. Rapora basıp çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Eki Görüntüle 1902644

Ekran kartın nvidiaysa niye AMD yükledin. NVIDIA ayarlarından değiştir rengi.

Eki Görüntüle 1902644
Ayarlar yani çark işaretine tıklayıp ekran sekmesine gidin sağ aşağıda renk ayarları olacaktır.
Screenshot_1.png

Geri
Yukarı