AMD RX 5600 XT için Ryzen 5 5600X beklemeye değer mi?

kemald94

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an Ryzen 5 2600 kullanıyorum. 3600X alacaktım, yeni işlemcilerin tanıtıldığını görünce beklesem mi diye düşündüm. Birkaç şey merak ediyorum, cevabını alabilirsem kararımı verebileceğim sanırım.
1) X470 anakart ve 2*8 3000 MHz RAM'ler kullanıyorum, yeni işlemcilerde birlikte bir sıkıntı yaratır mı? Özellikle RAM 3000 MHz. Yeterli midir? RAM masrafı çıksın istemiyorum.
2) Ekran Kartım çok üst düzey bir kart değil. 3600X ile 5600X arasında fazla fark olur mu?( 1080P için)
3) Elimde Artics 34E-Sport Duo işlemci soğutucu var, Ryzen 5 5600X için yeterli olur mu?

Asus X470 anakartlara 5000 serisi desteği vermeyeceğini açıkladı. Monitörünüz kaç hz?

Asus X470 anakartlara 5000 serisi desteği vermeyeceğini açıkladı. Monitörünüz kaç hz?
Zaten am4 soketiyle gelceğinden am4 soketli her anakartda kullanılabilir.

Zaten AM4 soketiyle gelceğinden AM4 soketli her anakartda kullanılabilir.

Yok öyle bir dünya. Mimari tamamen farklı. ASUS ne yapmaya çalışıyor anlamadım ama X470 ASUS anakartlarda yeni işlemciler çalışmayacak. Zira BIOS Update vermeyecek ASUS. Soketle alakası olan bir durum değil.

ASUS X470 anakartlara 5000 serisi desteği vermeyeceğini açıkladı. Monitörünüz kaç Hz?

ASUS kullanıyorum anakart olarak. Üzdü gerçekten, bana yeni çıkan anakartları satmaya yönelik bir strateji gibi geldi biraz. İleride çıkarabilirler bence BIOS güncelleme. Monitör 144 Hz.

ASUS kullanıyorum anakart olarak. Üzdü gerçekten, bana yeni çıkan anakartları satmaya yönelik bir strateji gibi geldi biraz. İleride çıkarabilirler bence BIOS güncelleme. Monitör 144 Hz.
Ancak büyük bir boykot alınırsa geri adım atabilir. Ki bence atacak. Adamların cevabına bak ya “anakart yükseltin”..

İnternetde testlerde 2600 5600xt ile rekabetçi oyunlarda 100 fps verebiliyorsa değiştirmene gerek yok bence.

Geri
Yukarı