Çözüldü AMD RX 570 kod 43 sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ramis54

Decapat
Asus ROG Strix RX 570 4 GB ekran kartı aldım. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum ama kod 43 hatası alıyorum. Çözümü var mı arkadaşlar?

1.png2.png3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözüme şu şekilde ulaştım, umarım arkadaşların işine de yarar.
  1. DDU ile güvenli modda driveri kaldırdım.
  2. Sonra bılgısayarda C:'de AMD'ye ait tum klasörleri sildim.
  3. Bilgisayarı guvenlı moddan cıkarıp en guncel drıverı kurdum hata devam edıyordu.
  4. Msconfig yardımı ıle guvenlı moda tekrar gıdıp AMD/ATI Pixel Clock Patcher" programını 2 kere calıstırdım.
  5. Msconfıg yardımı ıle guvenlı moddan cıkıs yaptım hata devam edıyordu. AMD/ATI Pixel Clock Patcher" tekrar 2 kere tıkladım sıstemı yenden baslattım Wındows acılırken aygıt algılama sesı geldı. 2 3 kere kod 43 hatası kalktı, Radeon programı acıldı.
DDU ile AMD sürücüsünü güvenli modda silin. Sonra güncel sürümü yükleyin. Windows 10 sürümünüz 1903 değilse de güncelleyin:

DDU ile AMD sürücüsünü güvenli modda silin. Sonra güncel sürümü yükleyin. Windows 10 sürümünüz 1903 değilse de güncelleyin:

Dediklerinizi denedim bi sonuç alamadım.

Çözüme şu şekilde ulaştım, umarım arkadaşların işine de yarar.
  1. DDU ile güvenli modda driveri kaldırdım.
  2. Sonra bılgısayarda C:'de AMD'ye ait tum klasörleri sildim.
  3. Bilgisayarı guvenlı moddan cıkarıp en guncel drıverı kurdum hata devam edıyordu.
  4. Msconfig yardımı ıle guvenlı moda tekrar gıdıp AMD/ATI Pixel Clock Patcher" programını 2 kere calıstırdım.
  5. Msconfıg yardımı ıle guvenlı moddan cıkıs yaptım hata devam edıyordu. AMD/ATI Pixel Clock Patcher" tekrar 2 kere tıkladım sıstemı yenden baslattım Wındows acılırken aygıt algılama sesı geldı. 2 3 kere kod 43 hatası kalktı, Radeon programı acıldı.

Çözüm
Dün ayn sorunu RX 570 ekran kartım ile yaşadım. Arkadaşın paylaştığı programı 3 defa üst üst çalıştırıp PC'yi yeniden başlattım. Sorun çözüldü.

Peki programı çalıştırdıktan sonra programda bir yerlere tıklamıyormusunuz onu soracaktım.
Benim bilgisayarım HP G62 ve mavi ekran sorunu alıyorum. Şu an 5-6 kere aldım.
Dump dosyalarını paylaşacağım. Çözüm bulursanız çok teşekkür ederim.
Bende ekran kartının eski sürümünü yükleyince kod 43 hatası alıyorum.
Dump dosyalarıma bakarsanız memnun kalırım.
Ekran kartım ATI Mobility Radeon HD 5470
Yardımlarınız İçin şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hatanın nedeni orjinal olmayan BİOS yüzünden. Bu şekilde hatadan kurtulursunuz. Ama her driver kurulumunda bu hatayı verecektir. En iyisi orjinal BİOS yüklemek. Şu konuya bakabilirsin.

Geri
Yukarı