AMD: “RX 5700 Serisi Kartları Üretmeye Devam Ediyoruz”

AMD yeni alt seviye ekran kartlarını çıkarmazsa NVIDIA hamle yapar mı yoksa AMD'yi mi bekler? Nedense 1660 Super ile ilgili şikayetler son 1 aydır üst seviyede ve bu durum beni 1660 Super almaktan alıkoyuyor. 1650 Super ya da 5500XT almak istemiyorum. Sizce ne yapılmalı?

Yakından takip ediyorum açıkçası, 1660S hakkında oldukça saçma şikayetler okudum. Adam Twitch'de yayın izliyor izlediği yayının kalitesi kötü diye ekran kartına "çamur gibi gösteriyor" diyor. İşlemcisi darboğaz yapıyor ''GPU kullanımı düşüyor'' diyor. 4/4 işlemci ile modern oyunları oynamaya çalışıyor ''takılıyor'' diyor. Bilgi seviyesi bu olan insanların şikayetini ne kadar dikkate alacağın ise sana kalmış.

Çoğu kullanıcı genel olarak sorun ile alakası olmayan parçalardan şikayet ediyor bu forumda. Teknik servis çalışanlarına gerçekten acıyorum. Size tavsiyem almayı düşündüğünüz model hakkında adam akıllı kaynaklardan incelemeler izleyin, tercihen yabancı kaynaklar olsun. Türk teknoloji kanalları genelde paranın köpeği olmuş durumda.

Güzel bir hamle olmuş. RX 5700 ve RX 5700 XT, hala tercih edilen bir ikili. RX 5600 XT'de gayet performanslı çalışıyor. Sadece RX 5500 XT, çok gerekli değildi ya da doğru şekilde çıkarılmadı diye düşünüyorum.
1660 TI, aynı kalitede 1660 Super modellerinden en azından 500 TL daha pahalı. 1660 Super alsam pişman olur muyum acaba? Foruma baktığımda 1660 Super ile ilgili son 1 aydır baya bir problem var. Şu şikayetler olmasa gözüm kapalı alırdım açıkçası. İkinci el almayı hiç istemiyorum. Sıfırcıyım :)
İkinci el ile ilgili fikriniz değişirse, beni bekleyin 😅

Geri
Yukarı