AMD RX 580 ve RAM MHz nasıl ayarlanır?

İsmail YANİK

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
ASUS DUAL RC 580
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600
Merhaba değerli arkadaşlar. Uzun zamandır bazı oyunlarda birden görüntü gitmesi (siyah ekran) hatası alıyorum. Birdenbire bazen rastgele bazen belirli görevlerde monitöre görüntü gitmediği için monitörüm HDM1, HDM2, VGA araması yapıyor bulamayınca duruyor ancak oyundan ses gelmeye devam ediyor manuel kapatma ile bilgisayarı kapatmam gerekiyor. Ve AMD'den WattMan hatası alıyorum. Bir çözüm öneriniz var mı?
- Bazı konularda RAM frekansını ayarlayarak çözmüşler ancak ekran kartının da RAM'in de nasıl frekanslarını ayarlayacağımı bilemiyorum çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Hata Videosu

Son düzenleme:
Merhaba değerli arkadaşlar. Uzun zamandır bazı oyunlarda birden görüntü gitmesi (siyah ekran) hatası alıyorum. Birdenbire bazen rastgele bazen belirli görevlerde monitöre görüntü gitmediği için monitörüm HDM1, HDM2, VGA araması yapıyor bulamayınca duruyor ancak oyundan ses gelmeye devam ediyor manuel kapatma ile bilgisayarı kapatmam gerekiyor. Ve AMD'den WattMan hatası alıyorum. Bir çözüm öneriniz var mı?
- Bazı konularda RAM frekansını ayarlayarak çözmüşler ancak ekran kartının da RAM'in de nasıl frekanslarını ayarlayacağımı bilemiyorum çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Hocam anladığım kadarıyla sorununuz oyun oynarken ekran gidiyor ve fanlar hızlanıyor mu?

Benzer bir sorunu ben de yaşamıştım. RAM XMP açık çalıştığından dolayı oluyormuş. RAM'in kaç MHz çalışıyor bilmiyorum. Benimki XMP açıkken 3000'di. XMP kapatıp 2933'e çekince sorun düzeldi. Anakartının modeli neyse Google'da ona göre aratıp öğrenebilirsin XMP kapatmayı.

Farklı sürücü sürümlerini deneyin. Bazı arkadaşlar böyle çözmüş. AMD'nin sitesine gidin ve sürücüleri deneyin. Afterburner ile MHz'i ayarlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı