AMD RX 590 Wattman Hatası

Nasıl kalıcı yapacağımı kısaca açıklar mısınız? RX590 Nitro+ Sapphire Edition kullanıcısıyım
Görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmak gerekiyor.
Sanırım biraz ısınma problemi yaşıyorsun ki fan ayarların baya yüksek. Mhz değerlerini otomatik yapıp, sadece son iki değeri biraz düşür derim. Ayrıca undervolt yap sıcaklık değerlerine oldukça etki eder. Ben bile XFX RX 590 alev topuna dönüşen kart kullanıyorum %75 fan hızı kullanıyorum undervolt sayesinde.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:
Görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmak gerekiyor.
Sanırım biraz ısınma problemi yaşıyorsun ki fan ayarların baya yüksek. Mhz değerlerini otomatik yapıp, sadece son iki değeri biraz düşür derim. Ayrıca undervolt yap sıcaklık değerlerine oldukça etki eder. Ben bile XFX RX 590 alev topuna dönüşen kart kullanıyorum %75 fan hızı kullanıyorum undervolt sayesinde.
Çok teknik bilgim olmadığından youtube daki bir videodan gördüğüm ayarı yapmıştım sağolun geri dönüş içim

Çok teknik bilgim olmadığından youtube daki bir videodan gördüğüm ayarı yapmıştım sağolun geri dönüş içim
Benimde çok teknik bilgim yok. WattMan hatası ve siyah ekran hatasını baya araştırmama rağmen net bir çözüm bulamamıştım. Açtım Radeon programını kafama göre deneme yanılma yolu ile en stabil ayarları yaptım. Ayrıca forum içerisinde birçok undervolt konuları da var eğer undervolt yapmak istiyorsanız. Undervolt ve Radeon programındaki ayarlar hakkında bildiğim bir şeyi söyleyeyim. Kimse size tam olarak şu ayarı yapın diyemez. Aynı model kullansak bile bende çalışan ayarlar sizde çalışmayabilir. Bu yüzden sizin deneme yanılma yolu ile en stabil ayarları bulmanız lazım. Merak etmeyin yanlış bir ayar girdiğinizde sistem çöker, donar ve crash verir. Reset atınca düzelir ve yapmış olduğunuz ayarlar sıfırlanır. Buna göre de en stabil ayarları bulursunuz. Rica ederim. İyi günler iyi forumlar.

Selam arkadaşlar bu hatayı bende çok kez aldım. Yok güç seçenekleri ayarı yok MSI Afterburne ayarı gibi ayarlar yaptım ama olmadı çok kurcalayıp sıkıntı çektim ve sorunu çözdüm. Bendeki hatayı BIOS ayarıyla hallettim deneyin derim.

Ana kartım = GİGABYTE H310M S2V 2.0 BİOS Sürüm 14f
Ekran kartım = SAPPHİRE RX590 NİTRO+ SE Ekran kartı sürümü 20.11.2

Bios ayarlarına giriyoruz. Sırasıyla MIT Ayarı altında - Gelişmiş frekans ayarlarında FCLK Frequency For Early Power on a basıyoruz 3 tane frekans var buradan Normal ( 800 mhz ) seçiyoruz. ( bende 1 Ghz di ) Ayarları kaydedip çıkıyoruz.
Tüm iyi dileklerim sizinle umarım sorununuza çözüm olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı