AMD RX 6900 XT Gelecek mi?

Gezinirken böyle bir habere denk geldim doğru mudur? Performans aşırı derecede güzel gözüküyor çünkü. Birçok yerde sahte denmiş ama emin olamadım size sormak istedim.

Arkadaşlar bence AMD daha çok insanların alım gücüne göre hareket ediyor. Yapsalar daha güçlü pahalı ürün yaparlar. Aramızdan kaçında 2080 Ti alacak maddi güç var ki. Bekleyip göreceğiz.

Gerçekten AMD'nin F/P olması çok güzel olsa da NVIDIA karşısında hala rakip olarak görünmüyor. Stabil kartlar değil ve özellikle yazılım konusunda çok sıkıntı çıkartıyor.
Kartları stabil, siz hiç 2017'de Nvidia kullandınız mı? O zamanlar görecektiniz ne tür hatalar alınıyordu, 2 yıl Nvidia, 2.5 yıldır da AMD kullanıcısı olarak. AMD bana göre her konuda daha iyi durumdadır, Nvidia bana az çektirmedi her oyuna girişimde oyundan atmaktan tut mavi ekrana kadar ne ararsan çeşit çeşit sorun.
Evet AMD kusursuz bir firma değil, ancak F/p korurken elinden gelenin en iyisini yapmayı hedefliyor. 2017'de RX 570 ile 1050 Ti aynı güçte iken şu anda 1060 6G'ye rakip artık siz düşünün sürücüleri ile kartları öldürmüyor aksine daha stabil hale getiriyorlar. Yazılım konusunda sorun yaşayanların tam sebebini hala anlamasam dahi ben 2.5 yıldır böyle bir sorun yaşamadım. Yani yazılım ve stabil olma konusunda hiç geri değil, hatta uzun ömürlülükte daha iyi diyebiliriz. Nvidia'ya istese yüksek bütçede de rakip olabilirdi, ancak burada düşük-orta seviyede tuttular. Sebebi ise oyuncu olsak dahi kaçta kaçımız en üst model kartı alabilir? Ancak şimdi piyonlar değişecek gibi duruyor, zira AMD üst seviyeye de oynayacak gibi. Bu sayede en azından 200 dolar dahi olsa daha düşük fiyat ödeyip aynı performansı hatta daha iyi performansı alabiliriz, yazılım ile daha da güçleneceğini düşünürsek kulağa çok hoş geliyor :)
Fotoğraftaki fan nasıl olacak açıklayabilir misiniz?
Bak o konuda hiç kimse bir şey diyemez, yani tasarım farklı olacaktır orası kesin. Nvidia gibi olmasın yeter ki, sevemedim nedense.

Kartları stabil, siz hiç 2017'de NVIDIA kullandınız mı? O zamanlar görecektiniz ne tür hatalar alınıyordu, 2 yıl NVIDIA, 2.5 yıldır da AMD kullanıcısı olarak. AMD bana göre her konuda daha iyi durumdadır, NVIDIA bana az çektirmedi her oyuna girişimde oyundan atmaktan tut mavi ekrana kadar ne ararsan çeşit çeşit sorun.
Evet AMD kusursuz bir firma değil, ancak F/P korurken elinden gelenin en iyisini yapmayı hedefliyor. 2017'de RX 570 ile 1050 Ti aynı güçte iken şu anda 1060 6G'ye rakip artık siz düşünün sürücüleri ile kartları öldürmüyor aksine daha stabil hale getiriyorlar. Yazılım konusunda sorun yaşayanların tam sebebini hala anlamasam dahi ben 2.5 yıldır böyle bir sorun yaşamadım. Yani yazılım ve stabil olma konusunda hiç geri değil, hatta uzun ömürlülükte daha iyi diyebiliriz. NVIDIA'ya istese yüksek bütçede de rakip olabilirdi, ancak burada düşük-orta seviyede tuttular. Sebebi ise oyuncu olsak dahi kaçta kaçımız en üst model kartı alabilir? Ancak şimdi piyonlar değişecek gibi duruyor, zira AMD üst seviyeye de oynayacak gibi. Bu sayede en azından 200 dolar dahi olsa daha düşük fiyat ödeyip aynı performansı hatta daha iyi performansı alabiliriz, yazılım ile daha da güçleneceğini düşünürsek kulağa çok hoş geliyor :)

AMD kartlarının bazı konularda işlevsiz olması firmanın suçu da değil misal render motorlarının ısrarla AMD kartlarına uygun şekilde yapılmaması da büyük bir sorun. AMD işlemcilerde çok başarılı olmasına rağmen GPU tarafına ısrarla ağırlık vermiyor misal olarak her Intel CPU alternatifi AMD tarafında bulunurken GPU tarafında belli başlı kartlara rakip kartlar var. 5700XT performansıyla beni memnun etse de 1080'in performansını gerçekten alamıyorum ve insanlar 2080'e yaklaşan bir performans verdiğini söylüyorlar oysaki.

AMD kartlarının bazı konularda işlevsiz olması firmanın suçu da değil misal render motorlarının ısrarla AMD kartlarına uygun şekilde yapılmaması da büyük bir sorun. AMD işlemcilerde çok başarılı olmasına rağmen GPU tarafına ısrarla ağırlık vermiyor misal olarak her Intel CPU alternatifi AMD tarafında bulunurken GPU tarafında belli başlı kartlara rakip kartlar var. 5700 XT performansıyla beni memnun etse de 1080'in performansını gerçekten alamıyorum ve insanlar 2080'e yaklaşan bir performans verdiğini söylüyorlar oysaki.

AMD'nin ağırlık verme olayını bir önceki mesajımda belirttim aslında. Elinizdeki kartın performansı 2070S ile yerine göre bir tık kötü yerine göre bir tık daha iyi performans veriyor. Kendi Vega 56(64 BIOS'lu) kartım bile 2070'e yaklaşan bir performans sergiliyor. Bu kartların saf gücü 2K ve 4K'da ortaya çıkıyor, ben bile alırken 4K oyun deneyimi yaşayamam diyordum ancak YouTube videolarına test videosu bile attım. Aksine 4K oyunculuk için bile ideal, şu anda Cyberpunk 2077'yi bekliyorum ve tahminlerim doğru ise 4K'da en az 30 FPS oynayabilirim. Tabii ben 4K'ya hemen geçiş yapmam gibi duruyor, 2K bile yeterli düzeyde ve monitörüm 1080P. Ancak yeni monitör alma gibi bir düşüncem var, bakalım göreceğiz :)

AMD'nin ağırlık verme olayını bir önceki mesajımda belirttim aslında. Elinizdeki kartın performansı 2070S ile yerine göre bir tık kötü yerine göre bir tık daha iyi performans veriyor. Kendi Vega 56(64 BIOS'lu) kartım bile 2070'e yaklaşan bir performans sergiliyor. Bu kartların saf gücü 2K ve 4K'da ortaya çıkıyor, ben bile alırken 4K oyun deneyimi yaşayamam diyordum ancak YouTube videolarına test videosu bile attım. Aksine 4K oyunculuk için bile ideal, şu anda Cyberpunk 2077'yi bekliyorum ve tahminlerim doğru ise 4K'da en az 30 FPS oynayabilirim. Tabii ben 4K'ya hemen geçiş yapmam gibi duruyor, 2K bile yeterli düzeyde ve monitörüm 1080P. Ancak yeni monitör alma gibi bir düşüncem var, bakalım göreceğiz :)

Buna katılıyorum, 5700XT bence 2K'da farkını koyuyordur. 1080P ve özellikle düşük Hz'lerde kart kendini gösteremiyor. 2K 165Hz'lik başka bir monitörde daha düşük bir kartla çok daha güzel performanslar alabildim. Fakat 2K ve yüksek Hertz'li monitörların fiyatları çok korkunç, bir de 27-32' düşünüyorsak 😁

Yeni çıkacak seri 5800 XT 5900 RX 5900 XT 5950 XT olacak 5950 XT tıtan RTX ile aynı performansı vereceği söyleniyor RX 5800 XT doğrudan 2070S ile kafaya kafaya hatta bazen geçecek. RX 5900 RTX 2080 ile kafa kafaya. RX 5900 XT RTX 2080S ile kafa kafaya. 5950 XT tıtan RTX ile kafa kafaya.

Nasıl?
2070 ve 2070 Super arasındadır ama 2070 Super ayarında olamaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ufak bir O.C yapılarak 2070S gücüne ulaşıyor. Battlefield'da RTX 2080'i de geçiyor 1 FPS ile 2K'da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ufak bir O.C yapılarak 2070S gücüne ulaşıyor. Battlefield'da RTX 2080'i de geçiyor 1 FPS ile 2K'da.

NVIDIA hala daha stabil Driver'lara sahip ve 5700 XT ile sorun yaşamaya devam eden birçok kişi var. Ayrıca RTX avantajını da unutmamak lazım. Tabi fiyatı da.
NVIDIA hala daha stabil Driver'lara sahip ve 5700 XT ile sorun yaşamaya devam eden birçok kişi var. Ayrıca RTX avantajını da unutmamak lazım. Tabi fiyatı da.

Ayrıca BF5 dışında sadece 3 oyunda geçiyor FPS konusunda arada olsa da 2070 Super'e daha yakın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı