AMD RX Vega 56 Performans Testleri

Merhabalar. Uzun zaman sonra özellikle piyasa ateş pahasıyken 2. el Vegaların aslında ne kadar alınabilir olduğunu göstermek istedim. Testler esnasında kullandığım sistem:
  • Anakart: Gigabyte B450 Gaming X
  • CPU: AMD Ryzen 7 3700X w/PBO
  • Soğutucu: ARCTIC Freezer 33 eSports ONE
  • GPU: MSI Vega 56 8GB @ 1630MHz/951mV, 1080MHz, Vega 64 VBIOS
  • RAM: 32GB (4X8GB) @ CL14, 3200MHz, 1.45V
  • SSD: KingDian NVMe 256GB, Reeinno ST960GB S4S3
  • PSU: Sharkoon SHP650 V2
  • Kasa: DarkFlash Pollux
GPU ayarları:

1.png

2.png

Öncelikle sentetik testlerle başlamak istiyorum.
  • Fire Strike Testi: 23764 puan
FS.png

• Fire Strike Extreme Testi: 11069 puan
FSE.png

• Fire Strike Ultra Testi: 5591 puan
FSU.png

• Time Spy Testi: 7126 puan
TS.png

• Unigine Superposition Testi: 4446 puan
Superposition.png

Sırada oyun testleri var.
  • Red Dead Redemption 2 Ultra
RDR.png

• War Thunder Film Grafik Ayarı
WT.png

• Tom Clancy's Rainbow Six Siege Ultra
R6.png

Elimde benchmarkı olan oyunlar şimdilik bunlar. Daha önceki mesajlarımdan WWZ, Forza Horizon 4 ve The Division 2 testlerini güncel sürücüyle olmadığı için almadım ancak en yakın zamanda ekleme yapmayı düşünüyorum.

Ve en önemlisi çoğu kişinin merak ettiği güç tüketimi konusu. En yüksek güç çektiği test Unigine Superposition oldu. 160 ila 175W arası güç tüketti test esnasında. Ekran görüntüsü almayı unuttuğum için testi tekrar başlattım :)

power.png

Buradan yola çıkarak 500-550W bilindik bir PSU almanız bu kart için yeterli olacaktır.

Umarım kart hakkında fikir edinmişsinizdir. Okuduğunuz için teşekkürler.

İyi forumlar!

Son düzenleme:
Şu anda piyasa 2000 TL civarına bulunuyor ve her zaman olduğu gibi geçebilecek kart mevcut değil. Güzel OC ile 2060S-5700 performansı sergileyebiliyor, daha ne olsun? Tek kötü yanı RT olmaması bence, sırf bu yüzden üzülüyorum. Umarım AMD yazılımsal RT ve DLSS alternatifini de sunar.
Hocam kendi PC'mde denemek istiyorum gerçek mi diye gönderir misiniz kargoyla? Ben kargoyu karşılarım sorun değil. :D
Hocam o kartın fiyatı belli, kimse kimseye 10 TL'lik ürün bile göndermiyorken biraz tuhaf olmadı mı? Performansı vs. gerçek bu arada, aynı kartı kullanıyorum ve OC ile daha da iyi hale getirilebilir.

@Akif Tabii ki hocam, adres verin :D

@Motionless IN White Kesinlikle katılıyorum. 2000 TL'ye alınan sıfır veya 2. el herhangi bir kart Vega 56-64 performansına bırakın geçmeyi ulaşamaz bile. Herkes yüksek TDP'si nedeniyle Vegalara hiç sıcak bakmadı ancak görünürde RTX 2060 kadar güç tüketiyor ve 5700'den bir tık daha performanslı. Daha ne olsun? :)

Yazılımsal RT sunsa da çok bir şey beklememek gerek. Neon Noir testinde donanım desteği olmadığında pek iyi sonuç elde edemedi kart. Birkaç ay önce yapmıştım. Yine yapıp konuya ekleyebilirim aslında.

@Akif Tabii ki hocam, adres verin :D

@Motionless IN White Kesinlikle katılıyorum. 2000 TL'ye alınan sıfır veya 2. el herhangi bir kart Vega 56-64 performansını bırakın geçmeyi ulaşamaz bile. Herkes yüksek TDP'si nedeniyle Vegalara hiç sıcak bakmadı ancak görünürde RTX 2060 kadar güç tüketiyor ve 5700'den bir tık daha performanslı. Daha ne olsun? :)

Yazılımsal RT sunsa da çok bir şey beklememek gerek. Neon Noir testinde donanım desteği olmadığında pek iyi sonuç elde edemedi kart. Birkaç ay önce yapmıştım. Yine yapıp konuya ekleyebilirim aslında.
Neon Noir testi yapmak lazım aslında, 50-60 FPS alınsa dahi kafidir benim için :D 30 FPS'ye bile razı olabilirim, zaten CBP 2077 için kullanırım destek sunulur ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı