AMD Ryzen 2200G ve MSI A320M Grenade RAM Uyumu

Further Away

Decapat
Geçen hafta Hepsiburada'dan ve birkaç farklı siteden parçalar sipariş ettim.

Parçalar:
  • AMD Ryzen 2220G
  • MSI A320M Grenade
  • AX4U3000W4G16-DB10 kodlu RAM
  • Sapphire RX570
Kasaya monteledikten sonra görüntü alamadım, anakart üzerinde de RAM ışığı yanıyordu.
Anakartın sitesinden uyumluluğa baktım fakat birkaç sürümü var, birkaç konuda bu RAM'in B350 anakart ile çalıştığını gördüm.
Sorun desteklememesinde mi yoksa RAM'ler mi bozuk?

Anakartınızın uyumluluk listesinde sizin RAM'iniz yok malesef. Ama bu uyumluluk listesinde yoksa olmaz anlamına gelmiyor ama istisnalar var tabii. RAM ışığı yanıyorsa sorun o dur.

Uyumluluk listesinde olanlardan alma durumunuz varsa iade edip almanız daha sağlıklı olabilir.

Anakartınızın uyumluluk listesinde sizin RAM'iniz yok malesef. Ama bu uyumluluk listesinde yoksa olmaz anlamına gelmiyor ama istisnalar var tabii. RAM ışığı yanıyorsa sorun o dur.

Uyumluluk listesinde olanlardan alma durumunuz varsa iade edip almanız daha sağlıklı olabilir.

Evet, bende baktım fakat 2x4 3000mhz uyumlu ram arasında bunu bulabildim o listede.
Sizin'de önerinizi almak isterim.
Bir de bu listede ki ramlere bakmalıymışım. Ram kodlarına bakarak hepsiburada'dan bulamadım açıkçası biraz karmaşık veya stok olmuyor.

Farklı slota takıp tekrar açmayı deneyin. Açılmazsa, imkanınız varsa farklı bir anakartta test edin. Açılırsa, anakartı garantiye gönderin. RAM'i taktığınız diğer anakartta da PC açılmazsa RAM'i garantiye gönderin. Uyumluluk listesinde olmaması o anakartta çalışmayacağı anlamına gelmez.

Farklı slota takıp tekrar açmayı deneyin. Açılmazsa, imkanınız varsa farklı bir anakartta test edin. Açılırsa, anakartı garantiye gönderin. RAM'i taktığınız diğer anakartta da PC açılmazsa RAM'i garantiye gönderin. Uyumluluk listesinde olmaması o anakartta çalışmayacağı anlamına gelmez.
Maalesef, başka bir anakartım yok ddr4 olan. başka bir ramim'de yok ddr4 olan. anakart zaten ram debug da ram ışığında kalıyor.

RAM'i alabilirsiniz. Uyumluluk listesin de ''Memory by Rx-2x00G/GE" yazan yerden baktıysanız sorun yok. Ben de baktım evet uyumluluk listesinde var alabilirsiniz.

Çift slot RAM kullandığınızı şimdi farkettim. Tek tek taktığınızda açılıyor mu?
Maalesef çalışmıyor. her iki slota'da iki ram'i denedim.Uyumlu değilmiş zorlamamak lazım.. Teşekkürler.
RAM'i alabilirsiniz. Uyumluluk listesin de ''Memory by Rx-2x00G/GE" yazan yerden baktıysanız sorun yok. Ben de baktım evet uyumluluk listesinde var alabilirsiniz.
Teşekkürler. Başka bulamadım ya. Diğer ram 435 lira, üstüne koyarım artık 70 daha.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı