AMD Ryzen 3 1300X overclock

Kurultay66

Centipat
Öncelikle herkese iyi sabahlar dilerim. Konuyu açmadan önce daha önceki 1300X overclock için açılan konuları okudum. Fakat bu konuya pek bir şey anlamadığım için tekrar açma gereği duydum. Bilgisayarımın parçaları pek iyi değil fakat beklentimin daha altında performans gösteriyor. Kendim bir şeyler deneyecektim fakat bilgisayarımın yanabileceğini düşünüp mağdur olmak istemedim. O yüzden bilenlere danışmanın daha doğru olduğunu düşündüm.

Bilgisayarımın özellikleri:

AMD Ryzen 3 1300X işlemci.
Crucial Ballistix sport 8 GB 2666 MHz RAM.
MSI RX570 8 GB 256 Bit ekran kartı.
MSI A320M Pro VH Plus anakart.

Hangilerinin gerekli olduğunu bilmediğimden birçok şeyi yazdım. Herkese teşekkürlerimi sunarım, iyi forumlar.

Öncelikle herkese iyi sabahlar dilerim. Konuyu açmadan önce daha önceki 1300X overclock için açılan konuları okudum. Fakat bu konuya pek bir şey anlamadığım için tekrar açma gereği duydum. Bilgisayarımın parçaları pek iyi değil fakat beklentimin daha altında performans gösteriyor. Kendim bir şeyler deneyecektim fakat bilgisayarımın yanabileceğini düşünüp mağdur olmak istemedim. O yüzden bilenlere danışmanın daha doğru olduğunu düşündüm.

Hangilerinin gerekli olduğunu bilmediğimden birçok şeyi yazdım. Herkese teşekkürlerimi sunarım, iyi forumlar.
A320 anakartlar OC desteklemiyor.

Vereceğin değerler konusunda yardımcı olurdum ama A320 anakart ile OC yapamazsınız.

Ramleri nasıl OC'leyebilirim acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz? 8 gb daha ek ram almak istiyorum fakat kullandığım ram'in aynısından yok bu konuda da kararsızım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı