AMD Ryzen 3 3100 vs AMD Ryzen 5 2600

• Konuyu başlatan Jays
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 2B
Yani diyorsun ki 2. nesil 3.nesilden daha ileri dönük. Değişik bir bakış açısı ama saygı duyarım.

Burada anakart devreye giriyor işlemci değil. B550 anakartlar daha fazla ileriye dönük çünkü 4. ve 5. nesil işlemci destekliyor AMD belki 6. nesilleri bile AM4 soket yapısı ile çıkarmak isteyebilir.

Sildim de yasağın nedeni ne?

Adaletsiz karşılaştırması var. Kafasına göre işlemcileri karşılaştırıyor 3100 ile 2600'ü bir saymış gördüğün üzere.

Ben yeni bilgisayar alırsam tercihim Ryzen 5 2600 olurdu. Fakat eğer ki amacınız oyunsa her ikisi de aynı performansta olduğu için hangisini daha ucuza bulursanız onu alın derim. (Bazı sitelerde fiyat farkları olduğu için söylüyorum yoksa Ryzen 5 2600 biraz daha pahalı.)

NOT: Ryzen 3 3100 yerine i3 10100F'i tercih edin. Performans olarak daha önde.

Burada anakart devreye giriyor işlemci değil.

Adaletsiz karşılaştırması var. Kafasına göre işlemcileri karşılaştırıyor 3100 ile 2600'ü bir saymış gördüğün üzere.

Hocam o site genel kanının aksine resmi benchmark değerlerini değil kullanıcı benchmark değerlerini paylaşıyor o yüzden öyle. Yoksa 1650S'i de 1070'ten güçlü gösteriyor :D

Hocam o site genel kanının aksine resmi Benchmark değerlerini değil kullanıcı Benchmark değerlerini paylaşıyor o yüzden öyle. Yoksa 1650S'i de 1070'ten güçlü gösteriyor :D.

Evet saçma bir değerlendirmesi var sitenin.

Söylediğim gibi hocam. Eğer sadece oyun performansı istiyorsanız 10100F tek çekirdek performansında iki seçenekten de iyi. Ben sadece oyunda yüksek fps almak istesem H410 - 10100F alırdım.

Söylediğim gibi hocam. Eğer sadece oyun performansı istiyorsanız 10100F tek çekirdek performansında iki seçenekten de iyi. Ben sadece oyunda yüksek fps almak istesem H410 - 10100F alırdım.
Hocam 3100 ile 2600 arasında kıyaslama yaparsak peki üstte belirttiğim gibi ?

Geri
Yukarı