AMD Ryzen 3 3200G düşük FPS sorunu

alley35

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 3 gün önce AMD Ryzen 3 3200G işlemcisi olan bir APU sistem satın aldım.
Fakat sistemde Valorant gibi bir oyunda en düşük ayarlarda 70-110 FPS arası alıyorum. CS:GO'da ise düşük ayarlar ve 720P'de 50-60 FPS alıyorum. 8 GB DDR4 3000MHz tek kanal RAM kullanıyorum ve anakartım ASRock A320M acaba bu aldığım FPS değerleri normal mi?

Tek kanal ile performans bu şekilde oluyor ama hala ve hala tek kanal APU toplayanları görüyorum. En kısa zamanda aynı bellekten bir tane daha alın. Tek kanal ile APU sistem çekilmez.

Belleklere OC yapmayı da deneyebilirsiniz. Aşağıya bir rehber bırakıyorum.

Dediğim gibi ayar yükseltin.
Valorantta orta ayarlara çektiğimde 5-10 fps düşüş yaşıyorum. Ben tek kanal ram'in performans sorunu çıkaracağını tahmin ediyordum ve zaten 3-4 ay sonra Ekran kartı ve ram takviyesi yapmayı düşünüyorum. Sadece sistemde bir sorun var mı yok mu merak etmiştim cevaplarınız için teşekkür ederim.

Merhaba, yaklaşık 3 gün önce AMD Ryzen 3 3200G işlemcisi olan bir APU sistem satın aldım.
Fakat sistemde Valorant gibi bir oyunda en düşük ayarlarda 70-110 FPS arası alıyorum. CS:GO'da ise düşük ayarlar ve 720P'de 50-60 FPS alıyorum. 8 GB DDR4 3000MHz tek kanal RAM kullanıyorum ve anakartım ASRock A320M acaba bu aldığım FPS değerleri normal mi?

Dostum bir 8 GB RAM daha takabilirsen sana yararı çok fazla olacaktır.

Geri
Yukarı