AMD Ryzen 3 3200G sistem toplama

Ali Sercan

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar öncelikle merhabalar APU sistem toplamak istiyorum bütçem 2.500TL her şeyi 2. el almak istiyorum pazarlık yaparak almak mantıklı geliyor alırken fatura garanti dikkat ediceğim neyse yasak kalkınca herhangi bir iş bulup haftalıklarla yükseltme yapmayı düşünüyorum. Şimdilik idare etmesi için bu sistemi topladım.

Anakart: MSI A320M PRO-VH Plus.
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G.
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8 3000MHz DDR4 16 GB.
SSD: 120GB.
HDD: 1TB.

Bunları alacağım fakat sizlerinde görüşlerinizi merak ettim fazla bilgim olmadıgından.
Sizlerin önerebileceğiniz anakart var mıdır? Varsa alacağım SSD ve HDD'in hangi modelinden almam gerekiyor?

Yükseltme yapmak istediğim parçalar ekran kartı ve işlemci.
İşlemci Ryzen 5 2600-3600
Ekran kartı ise 1650 Super veya 1660 Super

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Arkadaşlar öncelikle merhabalar APU sistem toplamak istiyorum bütçem 2.500TL her şeyi 2. el almak istiyorum pazarlık yaparak almak mantıklı geliyor alırken fatura garanti dikkat ediceğim neyse yasak kalkınca herhangi bir iş bulup haftalıklarla yükseltme yapmayı düşünüyorum. Şimdilik idare etmesi için bu sistemi topladım.

Anakart: MSI A320M PRO-VH Plus.
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G.
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8 3000MHz DDR4 16 GB.
SSD: 120GB.
HDD: 1TB.

Bunları alacağım fakat sizlerinde görüşlerinizi merak ettim fazla bilgim olmadıgından.
Sizlerin önerebileceğiniz anakart var mıdır? Varsa alacağım SSD ve HDD'in hangi modelinden almam gerekiyor?

Yükseltme yapmak istediğim parçalar ekran kartı ve işlemci.
İşlemci Ryzen 5 2600-3600
Ekran kartı ise 1650 Super veya 1660 Super

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Anakart olarak B450M S2H alabilirsin bence.

Şahsi fikrim ki ben öyle yaptım. İşlemci 3400G alarak sonradan ekran kartı eklediğinde sıkıntı yaşama. Anakart ben A320M S2H aldım. Arasında çok fiyat farkı yok B450 bir anakart ta takabilirsin. Fakat SSD'ni de 240 almanı tavsiye ediyorum 100TL fark var sadece.

Geri
Yukarı