AMD Ryzen 3 Pro 4350G Hackintosh kurulumu

Aslında tam olarak dediğinizi yapıyorum fakat o hatayı vermese de usb'den boot etmeye çalıştığımda beni tekrar bios'a atıyor. Bios'ta bir hata mı yaptım bilemiyorum. Olmazsa olmaz bir ayar var mıdır Biosta buna sebep olabilecek?
Evet, olabilir.

İndirdiğiniz imajı BalanaEtcher ile yazdırın. Rufus ile yazdırdıysanız diye uyarmak istedim. Ardından oluşan EFI bölümündeki bütün dosyaları silin ve ardından benim attığım EFI klasörünün içindeki OC ve BOOT klasörlerini USB'de oluşan 200 MB civarındaki alana kopyalayın. Sonrasında da sistemi USB'den başlatın.

Aslında tam olarak dediğinizi yapıyorum fakat o hatayı vermese de usb'den boot etmeye çalıştığımda beni tekrar bios'a atıyor. Bios'ta bir hata mı yaptım bilemiyorum. Olmazsa olmaz bir ayar var mıdır Biosta buna sebep olabilecek?
Tam olarak yaptığınız aşamaları anlamadım. Düzgün bir şekilde yaptığınız işlemleri belirtir misiniz?

Sanırım indirdiğiniz Sonoma Hackintosh imaj dosyasını BalenaEtcher ile yazdırdıktan sonra benim attığım EFI klasörü ile sistemi başlattınız. Buraya kadar doğru mudur? Ayrıca gelen hatayı da belirtin.

Kuruluma başlarken Fast Boot, Secure Boot, Serial Port ve CSM ayarlarını kapatın. Ayrıca boot-args kısmına ekleme yapmadığım için BIOS üzerinden "Above 4G decoding" ayarını açın ve disklerin AHCI olarak okunduğundan emin olun. Sonrasında bir hata ile karşılaşırsanız ona göre yeniden EFI klasörünü paylaşırım.

Üstadım indirdiğim MacOs sürümünden emin olamadım. İnternette epey fazla kaynak var. Siz indirdiğiniz yeri paylaşabilirseniz oradan indirip sizin dediklerinizi uygulayayım.

Üstadım indirdiğim MacOs sürümünden emin olamadım. İnternette epey fazla kaynak var. Siz indirdiğiniz yeri paylaşabilirseniz oradan indirip sizin dediklerinizi uygulayayım.
Selam.

Buradaki bağlantıdan imajı indirip, sonrasında da konuda belirtildiği şekilde diskimize yazdıralım. Ardından da benim paylaştığım EFI'yi USB'deki 200 MB boyutundaki EFI bölümüne kopyalayalım. Sonrasında ise takılma olursa gidişata bakarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı