AMD Ryzen 5 1400 overclock için soğutucu önerisi

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. 3 senedir bu işlemciyi kullanmaktayım ve GTX 1050 Ti ekran kartım var. Ekran kartımı yükselteceğim ve yükselttikten sonra darboğaz sorununu en aza indirmek için overclock yapacağım işlemciye. 3.6 - 3.8 arası bir şeyler yapmayı düşünüyorum hızını. İlk sorum şu: Bu hızlar için soğutucu gerekli midir? Eğer gerekliyse ben şu ürünü düşünmüştüm. Sizce nasıldır bu? Ve bunun dışında başka önerileriniz var mıdır? Bütçe maksimum 200 TL. Anakartım da ASUS B350M-A PRIME.

O işlemciyi satıp üzerine 200 lira ekleyip Ryzen 3 3100 alsan daha mantıklı olurdu. Hem daha fazla performans alırdın.

O işlemcinin fiyatı 1000 lira falan. Benim elimdekini 800 liraya falan satmam gerekiyor. O fiyata gider mi ki acaba? Dediğin gibi alacak olan üzerine 200 daha koyar 3100 alır hem de sıfır ve daha yüksek performanslı bir işlemci almış olur. Ben o fiyata satamam gibi geliyor.

Kral kur artmışken işlemciyi 600-700'e okutabilirsen 2. elden sat. Sonrasında üzerine 200 lira ekle etti mi 800-900 lira. 2. el r3 3100 rahat bulursun, sıfır almak istiyorsan biraz daha eklersin alırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…