AMD Ryzen 5 1600 Tek çekirdek çalışıyor

gleiwan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bu sabaha kadar sorunsuz çalışan işlemcim şimdi masaüstünde bile ani donmalara, takılmalara sebep oluyor. Sebebini araştırdıktan sonra CPU-Z programından işlemcimin bir fiziksel çekirdek ve bir sanal çekirdek halinde çalıştığını gördüm. Halbuki işlemcim 6 fiziksel çekirdek 12 sanal çekirdekten oluşuyor. Ardından AMD Ryzen Master uygulamasından geçerli profilimin tek çekirdek çalıştırdığını gördüm. Bunu düzeltmek için BIOS güncellemesi yapmam gerekti. Yaptığım halde 6 çekirdeğin 3200MHz hızında çalıştıran profili uygulamaya çalıştığımda bilgisayarım yeniden başladığında eski durumu devam ediyor. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yaptıktan sonra bellek frekansını yükselttiniz ve sistem yeniden başlayıp bellek eski haline geri döndü. Bu sorunu bende yaşadım. Bellekler montaj sırasında yanlış yerleştirilmiş ama kendi elimle tekrar düzelttim ve sorunu çözdüm. Bellekler anakartın hangi slotlarına yerleştirilmiş yazabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı