AMD Ryzen 5 2400G PC Toplama

Tavsiyeye uyarak RAM'i 3200 ile değiştiriyorum. Teşekkürler.

Oyunlarda nasıl performans alıyorsun acaba? Ben oyunlardan bir süre uzak kaldım, geriden gelerek son 3-4 yılın oyunlarını oynamayı düşünüyorum. Bir de NBA 2k19, umarım bu sistem bana yeter şimdilik.

Çoğu oyunu orta ve düşük ayarlarda oynarsın idare eder seni yani, RAM'lerinin çift kanal ve yüksek mhz olması çok önemli bu yüzden.

İmzamdaki sistemi yaklaşık 1 ay kadar APU olarak kullandım. Sonra ekran kartı ekledim. Tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak bütçeniz nedir?
Bütçem başlarda en fazla 3000 TL ilerde eklemeler yaparım.
İmzamdaki sistemi yaklaşık 1 ay kadar APU olarak kullandım. Sonra ekran kartı ekledim. Tavsiye ederim.
Çoğu oyunu orta ve düşük ayarlarda oynarsın idare eder seni yani, RAM'lerinin çift kanal ve yüksek MHz olması çok önemli bu yüzden.
Anakart seçiminde neye önem verdiniz mesela ben öneri sayesinde bunu buldum.
Gigabyte GA-AX370M-DS3H Soket AM4 AMD X370 micro ATX GA-AX370M-DS3H Anakart - Nanokatalog
Bunu almalı mıyım yoksa onun yerine sizin anakartlar dan birini mi almalıyım?

APU sistem alma. Yakın zamanda Ryzen 3. nesil çıkacak o zaman 3. nesil Ryzen 5 alırsın 8 çekirdek ile yoluna bakarsın. Şu sıralar 2. nesil Ryzen sistemleri çok acil olmadıkça önermiyorum yenileri çıkacağı için.

İstediğin kaynaktan bakabilirsin, sen şimdi elindeki bütçeni yükseltmeye bak hem sömestr tatilinde indirim olduğunda İşlemci ve Anakart hariç bütün parçaları alırsın ve sadece o ikili için beklersin o kadar, beklediğine değecek bunu bil.

Ryzen 5 2400, yerine Ryzen 5 2600 seçilmeli. B450 Anakart, 16 GB 2666 MHz RAM alın. Ekran kartı kesinlikle RX 580 8 GB tercih edilir, monitör yoksa ucuz 1 MS FreeSync IPS monitör tercih edilmeli. Kasa ucuz olsun fanı çok olsun, güç kaynağı en kötü orta kalitede olsun.

GPU'yu sonradan alacağım diyor. Neden 16GB 2666MHZ önerdiniz ki?
2400G 1060'ı beslemede biraz sorun çıkartıyor, bende var bu yüzden 2600 veya 2600x ile değiştireceğim mantıklı bir ilan gelirse.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı