AMD Ryzen 5 2400G ve Radeon RX 5500 XT darboğaz yapar mı?

12345678

Decapat
Merhaba, bunu internette araştırınca Technopat'ta bir konu buldum. Çok fazla darboğaz yapar demişler. Ama PC Builds'in Bottleneck Calculator sitesinde 1080p'de %1.02 darboğaz yapacağını söylüyor. Hangisi doğru?

Screenshot_3.png

Bu arada işlemci önerisinde bulunacaksanız APU'su olan ve R5 2400G'nin fiyatı civarlarında işlemci önermenizi istiyorum. Bir süre APU ile idare edip ekran kartını sonra alacağım.

Moderasyon notu: PC-Builds sitesi güvenilir bir kaynak değildir!

O tür sitelere güvenmeyin. Moderatör de zaten konunuzun altına not düşmüş.

Bu arada işlemci önerisinde bulunacaksanız APU'su olan ve R5 2400G'nin fiyatı civarlarında işlemci önermenizi istiyorum. Bir süre APU ile idare edip ekran kartını sonra alacağım.
3400G alabilirsin. Darboğaz da yapmaz.

PC-Builds sitesi güvenilir bir kaynak değil, moderatör arkadaşımız da bunu belirtmiş.

İşlemciniz RX 570 ile dahi ara sıra darboğaz yapıyor, haliyle 5500 XT'nin RX 580-1650S gücünde olduğunu varsayar isek %10-15'lik bir darboğaz söz konusu olabilir. OC ile 3.9-4GHz yapar iseniz %5 seviyesine düşecektir, tabii her oyun için geçerli değil bunu unutmayın.

2400G yerine 3400G almaya çalışın, en azından bahsettiğiniz ekran kartı ve muadilleri ile hiç darboğaz yaşamazsınız.

PC-Builds sitesi güvenilir bir kaynak değil, moderatör arkadaşımız da bunu belirtmiş.

İşlemciniz RX 570 ile dahi ara sıra darboğaz yapıyor, haliyle 5500 XT'nin RX 580-1650S gücünde olduğunu varsayar isek %10-15'lik bir darboğaz söz konusu olabilir. OC ile 3.9-4GHz yapar iseniz %5 seviyesine düşecektir, tabii her oyun için geçerli değil bunu unutmayın.

2400G yerine 3400G almaya çalışın, en azından bahsettiğiniz ekran kartı ve muadilleri ile hiç darboğaz yaşamazsınız.
Teşekkür ederim, sanırım bütçemi 200 lira esnetip R5 3400G alacağım. İşlemciyi fazla zorlamadan birazcık OC yaparım çok daha rahat oynarım :)
Bu arada moderatör arkadaşıma da teşekkür ederim, mesajın gayet açık ve net daha da güvenmem oraya :D

Geri
Yukarı