AMD Ryzen 5 2600 Sıcaklık Değerleri Normalden Yüksek

1719ahmet

Kilopat
Yer
Sakarya
Elimde AMD Ryzen 5 2600 bir işlemci var ve Dark N10 kasa kullanıyorum yani 5 kasa fanı var ama işlemci boşta 35-40 derecelere kadar yükseliyor. Hatta BIOS menüsü üzerinde sıcaklık 50 derece olarak gözüküyor. Sizce bu sıcaklık değerleri anormal mi ?

değerler.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız iyi havalandırılmayan bir yerde ise bu sıcaklıklar normal. BIOS üzerinden AMD CPU BOOST özelliğini bulun ve kapatın. Saçma voltaj sıçramaları ve ısınmaların önüne geçersiniz.
Stok fanın normal değerleri bu civarlarda görülmekte maalesef. BIOS üzerinden ayrıca işlemci fan performansını biraz daha artırabilirsiniz.

Bende Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Değerler bende de aynı şekilde. Yükteyken en fazla 60-65 dereceyi görüyorum.
Evet bende aynı değerleri görüyorum. Yani yük altında inanılmaz yükselmiyor ama boşta olması gerekenden daha sıcak çalıştığını düşünüyordum.
Kasanız iyi havalandırılmayan bir yerde ise bu sıcaklıklar normal. BIOS üzerinden AMD CPU BOOST özelliğini bulun ve kapatın. Saçma voltaj sıçramaları ve ısınmaların önüne geçersiniz.
Stok fanın normal değerleri bu civarlarda görülmekte maalesef. BIOS üzerinden ayrıca işlemci fan performansını biraz daha artırabilirsiniz.
Sanırım söylediğiniz gibi stok fan olduğu için bu değerler var. Tavsiyeniz için de teşekkür ederim, deneyeceğim.
Cevap vermeye zahmet eden herkese teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı