AMD Ryzen 5 2600X Anakart Tavsiyesi

Eğer yeterli maddi imkanın varsa MSI X470 GAMING PLUS AMD X470, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, HDMI, DVI-D ATX Anakart - inventus gibi yeni seri bir anakart almanı tavsiye ederim.
Yeni ryzenlerin x370 platformlarının hepsinde sorunsuz fakat bazı b350 modellerinde problemli olduğu şeklinde yorumlar var. En azından x370 bir kart almanız daha iyi olacaktır.
Yeni nesil Ryzenların B350 yonga setli anakartlarındaki problemi nedir BIOS güncelleme gerektirmesi dışında?

Yeni nesil Ryzenların B350 yonga setli anakartlarındaki problemi nedir BIOS güncelleme gerektirmesi dışında?

Bazı modellerde çalışmadığını söylüyorlar.Ama kesin bir bilgi değil galiba. Bir teknoloji haberi yapan Türk sitesinde seyretmiştim ben de tam olarak hatırlamıyorum şu an. Ama major markaların kartlarında sorun yoktur tahminim.

Bazı modellerde çalışmadığını söylüyorlar.Ama kesin bir bilgi değil galiba. Bir teknoloji haberi yapan Türk sitesinde seyretmiştim ben de tam olarak hatırlamıyorum şu an. Ama major markaların kartlarında sorun yoktur tahminim.
Sadece 2700X modeli ile B 350 anakartlar arasında TDP değerlerinden kaynaklı bir uyumsuzluk söz konusu olabilir. Onun dışında diğer modeller BIOS güncellemesi ile kullanılabilir.

Aynı işlemciyi bir kaç gündür MSI B350M Mortar Arctic ile kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Alacağınız anakart ile işlemci sorunsuz çalışacaktır. Seçtiğiniz marka açısından da gönlünüz rahat olsun GIGABYTE markası anakartların da çok kaliteli kapasitörler kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı