AMD Ryzen 5 2600X işlemci boşta 50 derece yük altında 65-75 derece normal mi?

Evet az/çok bilinmez ama etki edeceği kesindir. Üstteki fana öne ekleyebilirsiniz şimdilik. Ama öne 1-2 tane ekleyiniz.

4'lü fan seti alsam öne 3 üstte 1 alsam?

Genel olarak deneyimlerime göre kasa havalandırmasının işlemci üzerindeki etkisi çok az. Genel olarak ekran kartına etki ediyor kasa fanları. İşlemci için önemli olan kendi soğutması.

+ Kule tipi fan alsam ona etki eder mi?

4'lü fan seti alsam öne 3 üstte 1 alsam?

+ Kule tipi fan alsam ona etki eder mi?
Hocam tabi sizin kararınız ama performansa bir etkisi olmaz. 2600x için soğutucu almaya gerek yok diye düşünüyorum. Bana kalırsa hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Keyfinize bakın.

Bütçe 300 desem.
O seviyedeki soğutucular stok soğutucu gibi olur zaten gerek yok bence.

Hocam tabii sizin kararınız ama performansa bir etkisi olmaz. 2600X için soğutucu almaya gerek yok diye düşünüyorum. Bana kalırsa hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Keyfinize bakın.

Performans için değil de sıcaklık için bazı kişiler fazla sıcaklık ömür kısaltırmış diyorlar eğer doğruysa onun için.

Performans için değil de sıcaklık için bazı kişiler fazla sıcaklık ömür kısaltırmış diyorlar eğer doğruysa onun için.
65-75 derece sıcaklık gayet iyi değerler. Benim işlemci 4.2GHz'de UV'li kullanmama rağmen hala 86 derecelere kadar dayandığı için 3.7GHz'ye çektim fanlar gelene kadar. 65-75'e çok takılmayın. 80'i geçmedikçe aşırı sorun yok. 85+ sorun. Ama ideali sorarsanız 70-75 derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı