Çözüldü AMD Ryzen 5 3500U işlemci 10 yıl idare eder mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CoderF

Hectopat
Daha fazla  
Sizce nasıl bir işlemci oyun oynamak derdim değil ama 10 11 yıl bana idare etsin istiyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Çözüm
M.2 SSD'im var ve Vega 8 ekran kartı var canlı yayın yapıyorum sadece ve Visual Studio, Arduino programları kullanıyorum ağır programlar mı?

Visual Studio ile ileride ileri seviye programlamaya geçerseniz veri tabanı işlemleri yapma ihtimali falan olursa işlemci yetmeyebilir ama bu hemen olacak bir şey değil.
3500U demek 3. nesil mi oluyor arkadaşımda 10. nesil işlemci vardı yani işlemcim düşük mü?
Arkadaşınızda 10. nesil Intel Core serisi işlemci var. AMD Ryzen serisi daha yeni o yüzden nesil olarak Intel'e göre düşük gözüküyor ama öyle bir durum yok. Sizdeki Ryzen, 2. nesil olması lazım. Başında 3 olsa da aynı masaüstü APU işlemciler gibi bir nesil geriden geliyor.

M.2 SSD'im var ve Vega 8 ekran kartı var canlı yayın yapıyorum sadece ve Visual Studio, Arduino programları kullanıyorum ağır programlar mı?

Visual Studio ile ileride ileri seviye programlamaya geçerseniz veri tabanı işlemleri yapma ihtimali falan olursa işlemci yetmeyebilir ama bu hemen olacak bir şey değil.

Çözüm
Arkadaşınızda 10. nesil Intel Core serisi işlemci var. AMD Ryzen serisi daha yeni o yüzden nesil olarak Intel'e göre düşük gözüküyor ama öyle bir durum yok. Sizdeki Ryzen, 2. nesil olması lazım. Başında 3 olsa da aynı masaüstü APU işlemciler gibi bir nesil geriden geliyor.
Bir nesil geriden geliyor lafını ilk defa sizden duydum.

Bir nesil geriden geliyor lafını ilk defa sizden duydum.
Ben de kendimden duydum. Araştırınca 3. nesil gibi görünen G serisi Ryzen'lar Zen 2 değil, Zen+.
Ayrıca 4000 serisi olarak ilk grafik birimine sahip işlemciler tanıtılıyor. Onlar da 4. nesil gibi gözüküp muhtemelen Zen 3 değil Zen 2.

i3 3120M işlemcili 2013’te aldığım Asus laptopum hala taş gibi çalışıyor sadece HDD’si zayıflık göstermeye başladı. O işlemci bence uzun yıllarca götürür seni

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı