AMD Ryzen 5 3500X Overclock Testleri

İşlemci: 3500X
Soğutucu: Arctic Freezer 34 e-sports Duo
Anakart: B450M S2H
RAM: 2x8GB G.Skill flare X 3200MHz DDR4
Ekran kartı: MSI RX 570 Armor 4 GB OC
SSD: Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD
PSU: 500W 80+ bronz

Sistemim bu şekilde, Ryzen Master ile 4100MHz verip, voltajı 1, 175'e çektim gayet stabil çalışıyor. (bu ayarları BIOS'ta vermek istedim fakat BIOS ayarlarını çok bilmediğim için bu şekilde devam ediyorum.) Sistem boşta 35 derecelerde, LoL de 43 derecelerde seyrediyor. Prime 95 10dk çalıştığında 65 derece Max gördü, herhangi bir hata vermedi. Değerler sizce nasıl?

Gerçekten tam bir Power safe bir ayar yapmışsınız. Bende günlük kullanımda 4.1 GHz 1.225 v da kullanıyorum. Soğutucunuzunda etkisiyle değerleriniz fazla fazla iyi.
Bu anakartın BIOS ayarları ile stabil o.c. tuturmak zor, ya da bende beceremedim, Ryzen Master çok daha iyi.
Gpu' nuzu ileride upgrade ederseniz, yüksek değerlere o.c. ddebilirsiniz, bence sisteminiz bu şekildeyken ayarınız mantıklı.

Gerçekten tam bir Power safe bir ayar yapmışsınız. Bende günlük kullanımda 4.1 GHz 1.225 v da kullanıyorum. Soğutucunuzunda etkisiyle değerleriniz fazla fazla iyi.
Bu anakartın BIOS ayarları ile stabil o.c. tuturmak zor, ya da bende beceremedim, Ryzen Master çok daha iyi.
Gpu' nuzu ileride upgrade ederseniz, yüksek değerlere o.c. ddebilirsiniz, bence sisteminiz bu şekildeyken ayarınız mantıklı.

Çok teşekkürler

Sistemi toplarken biraz bütçe sıkıntılıydı ve acele sistem topladım o yüzden ekran kartı düşük kaldı. Minerlar yüzünden fiyatlar çok uçtu o yüzden şu zamanda pek mümkün değil gibi, belki yurt dışında stok bulursam gelen birine gpu getirtmeyi planlıyorum.

iyi günler uzun zaman sonra yazıyorum farkındayım fakat yeni sistem aldım. 3 fanlı kule tipi fan kullanıyorum 3500x 4.3 ghz 1.248v verdim sistem stabilize fakat sıcaklık değerim 65 yükte 70 derece max 72 derece oluyor bu normalmi yoksa voltaj düşürme yapacagım fakat voltaj yetersız kalıp pc acılmaz ıse ne yapmam lazım onu bılmedıgımden ellemıyorum.

Sistem
b450m s2h v2
3500x işlemci
gametech cooler hd3.0
rx560

işlemci:3500x
soğutucu: arctic freezer 34 esports duo
anakart: b450m s2h
ram: 2x8gb Gskill flare x 3200mhz ddr4
ekran kartı: msi rx 570 armor 4gb oc
ssd: toshiba ocz 500gb rc500 nvme m.2 ssd
psu: 500w 80+ bronz

Sistemim bu şekilde, ryzen master ile 4100mhz verip, voltajı 1,175'e çektim gayet stabil çalışıyor. (bu ayarları bios'ta vermek istedim fakat bios ayarlarını çok bilmediğim için bu şekilde devam ediyorum.) Sistem boşta 35 derecelerde, lol de 43 derecelerde seyrediyor. Prime 95 10dk çalıştığında 65 derece max gördü, herhangi bir hata vermedi. Değerler sizce nasıl ?
degerler gayet bilgisayarın o haldeki toplam tükettigi güç nedir (500 w oldugu için yazdım)

4200 Mhz 1.15V ile çalışıyor sistem. 110 tlye aldığım Silverstone KR03 soğutucu ile prime95 Small FFT testinde 84 derecede sabitlendi. AIDA64 testinde 64 derecede tamamladı. Valorant 2 saat oyun sonu 51 dereceyi geçmedi. Değerler böyle, daha iyi bir soğutucuyla 1.275V ve 4400 Mhz denemeyi düşünüyorum.

Hafif hortlatma gibi oluyor ama bende değerlerimi paylaşmak istiyorum:
AMD 3500X Silikon en iyisi çıkmıştı şuan ismini hatırlayamadım:
(Aynı soğutucuya sahibiz)
1.4V ile 4.4 Ghz kullanıyorum Cinebench r23 performansı 7.6k. 4.5 Ghz aldığım zaman OCCT testinden geçemiyor. 1.45V verdiğim zaman ise ekran gelmiyor sanırım bu anakartım ile alakalı (Prime B450 M.K) VRM ayarları ile oynamadım oynasaydım belki 4.5 Ghz ile stabil olurdu.
Şimdi ram oc için uğraşıyorum gecikme değeri 90 ns hayli hayli fazla.

Geri
Yukarı