AMD Ryzen 5 3500X undervolt nasıl yapılır?

Evet tam olarak benim de öyle oldu. 3500X için performans düşmeden ve stabiliteyi yakalayan bir değer yok undervoltta. En stabili CPB kapatmak şu ana kadar gördüğüm

CPB kapatınca da eski işlemcilerden farkı kalmıyor. Şu an 65 derece görüyorum Max sen kaç görüyorsun? Auto'ya almayı düşünüyorum tekrar umarım eski performansına döner. Şu an 3200 MHz 3500 3600 4000 2900 kafasına göre frekans alıyor çok sinirim bozuldu. Auto'da da öyle idi. Bugün umarım yaşatmaz bu problemi bana.

CPB kapatınca da eski işlemcilerden farkı kalmıyor. Şu an 65 derece görüyorum Max sen kaç görüyorsun? Auto'ya almayı düşünüyorum tekrar umarım eski performansına döner. Şu an 3200 MHz 3500 3600 4000 2900 kafasına göre frekans alıyor çok sinirim bozuldu. Auto'da da öyle idi. Bugün umarım yaşatmaz bu problemi bana.
3600 Mhz sabit 55dereceyi bile gördüğünü görmedim

Merhabalar, 3500X işlemcimi undervolt yapmak istiyorum. Amacım sıcaklık düşürmek. Hangi değerleri önerirsiniz. BIOS'dan nasıl bir yol izleyeceğimi biliyorum. Fakat kaç v vermeliyim bunun hakkında bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
merhabalar, r5 3500x kullanıyorum. CPB ve PBO açık bir şekilde 1.275V verdim 4.0GHZ turbo kullanıyorum ve aida64 stress testinde 65 dereceyi geçmedi, stock fan mevcut.

1.25v yap ne performans düşer ne de sıcaklık artar.
cpu boost kapattım cpu mhz değeriyle volt değerlerini girdğimiz kısımda 1.25 verirsem 3800mhz mi vereyim 3900mhz mi
-
Evet tam olarak benim de öyle oldu. 3500x için performans düşmeden ve stabiliteyi yakalayan bi değer yok undervoltta. En stabili CPB kapatmak şu ana kadar gördüğüm
3.6ghz sabit alıyoz bu şekildede boşta 35 45 arası
yükte max 65e çıkıyo
merhabalar, r5 3500x kullanıyorum. CPB ve PBO açık bir şekilde 1.275V verdim 4.0GHZ turbo kullanıyorum ve aida64 stress testinde 65 dereceyi geçmedi, stock fan mevcut.
biostaki ayarları söyler misin ya da ekran görüntüsü atar mısın cpb kapalı 3.6
masaüstünde ani sıcaklık artış ve düşüşleri oluyor mu

Son düzenleme:
Konuyu hortlatıyorum fakat bende 3500X sahibiyim sıcaklık OCCT testinde 84.75 oldu en fazla nasıl undervolt yapabilirim ve CPB kapatabilirim?

Arkadaşlar sıcaklık sıçramalarının önüne geçmek için direkt CPB kapattım biostan ve inanılmaz sıcaklık farkı oldu kesin öneriyorum. Ayrıca ryzen master basic view den 3.9 GHz ve 1.2v yaptım prime95 te gayet stabil ve performanslı oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı