AMD Ryzen 5 3500X vs Intel i5 10400F.

Bütçe
2000
Aşağıdaki link üzerinden 9400F ve 10400F işlemcilerinin özelliklerini paylaşıyorum. Aralarındaki iş parçacığı sayısı farkı gibi farkları görüyor olacaksınız. Ancak yine de bütçeniz izin veriyorsa bence kesinlikle 10400F tercih edin.

9400F'le 3500X hangisi daha iyi aynı fiyat bandında.

9400F 3500X'den daha mı iyi.
Özelliklerini kıyasladığınız zaman genel performans olarak 9400F bir tık daha iyi. Bu konuda da yıllardır Intel işlemci kullanan biri olarak yorum yaparsam eğer, ben çok memnunum ki kullandığım işlemci 7. Nesil i3 ve hiç bir kullanım sorunu yaşatmıyor bana.

Özelliklerini kıyasladığınız zaman genel performans olarak 9400F bir tık daha iyi. Bu konuda da yıllardır Intel işlemci kullanan biri olarak yorum yaparsam eğer, ben çok memnunum ki kullandığım işlemci 7. nesil i3 ve hiçbir kullanım sorunu yaşatmıyor bana.

Bende yılardır kulandığım işlemci Intel Intel'in 8. nesil ve 5. nesil kulandım i3 pek memnun kalmadım oyun açısından daha önce oyun PC toplamamıştım sorduğum birkaç kişi oyun için AMD'yi önerdi. Vatan ve Teknosa çalışanları bende kendi deneyimlerim sonuçu %90 AMD alacağım.

Geri
Yukarı