AMD Ryzen 5 3600 - RX 5600XT macOS ventura kurulumu

İnternet için bu EFI'yi kullanabilirsiniz. Bu arada Monterey'den Ventura'ya güncelleyecek misiniz?

Şu anda ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum, adım adım anlatabilir misiniz?

IMG_20221217_122827.jpg

güncellememi önerir misiniz?

Şimdilik bir süre Monterey'de kalabilirsiniz, ilerleyen zamanlarda güncellersiniz. Güncellemeden önce EFI'yi güncellemek gerekecek, onun için de güncelleyeceğiniz zaman konu açabilirsiniz.
Şu anda ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum, adım adım anlatabilir misiniz?
Şimdi yapmanız gereken pek bir şey yok, en son attığım EFI'yi kendi EFI'nizle değiştirip internet bağlantısını kontrol edin. Onun dışında Apple servisleri için SMBIOS ayarlamanız lazım, aşağıdaki rehberi takip ederek Windows üzerinden SMBIOS'unuzu değiştirebilirsiniz. Model olarak iMac20,1 kullanabilirsiniz.

Şimdilik bir süre Monterey'de kalabilirsiniz, ilerleyen zamanlarda güncellersiniz. Güncellemeden önce EFI'yi güncellemek gerekecek, onun için de güncelleyeceğiniz zaman konu açabilirsiniz.

Şimdi yapmanız gereken pek bir şey yok, en son attığım EFI'yi kendi EFI'nizle değiştirip internet bağlantısını kontrol edin. Onun dışında Apple servisleri için SMBIOS ayarlamanız lazım, aşağıdaki rehberi takip ederek Windows üzerinden SMBIOS'unuzu değiştirebilirsiniz. Model olarak iMac20, 1 kullanabilirsiniz.

SMBIOS oluşturdum ama aklıma şimdi ses ve Bluetooth geldi. Az önce ses yoktu onun için ayrı bir Config oluşturmamız mı gerekiyor?

Yok onun için configte düzenleme gerek, tamamen configi değiştirmeye gerek yok. Ses ve Bluetooth için ayrı konu açın hocam.

USB'siz bootu bahsediyorsanız aşağıdaki rehberdeki 2. yolu takip edin.

USB'siz bootu bahsediyorsanız aşağıdaki rehberdeki 2. yolu takip edin.

1671262677009.png

Bu hatayı veriyor.
Bu işlemi yaptıktan sonra Windows çalışmıyormuş galiba. Eğer öyleyse yapmayayım.

Bu diskte EFI bölümü yok hocam, oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz.
Kod:
sel disk 0
sel part 2
shrink desired=250
create part efi size=250
format fs=fat32 quick
assign letter=X
Daha sonra rehberdeki işlemleri denemeden önce aşağıdan Explorer++'ı indirin ve yönetici olarak çalıştırıp yeni oluşturduğunuz X bölümünü bulun, bulduktan sonra içine kendi EFI klasörünüzü atın ve bilgisayarı yeniden başlatıp USB'siz boot etmeyi deneyin.

Bu diskte EFI bölümü yok hocam, oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz.
Kod:
sel disk 0
sel part 2
shrink desired=250
create part efi size=250
format fs=fat32 quick
assign letter=X
Daha sonra rehberdeki işlemleri denemeden önce aşağıdan Explorer++'ı indirin ve yönetici olarak çalıştırıp yeni oluşturduğunuz X bölümünü bulun, bulduktan sonra içine kendi EFI klasörünüzü atın ve bilgisayarı yeniden başlatıp USB'siz boot etmeyi deneyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra Windows'u kullanmaya devam edebilecek miyim? Rehberde Windows'u boot edemezsiniz yazıyor da.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı