AMD Ryzen 5 3600 - RX 5600XT macOS ventura kurulumu

Bunun'la dener misin?
BIOS sürümünüzü belirtin bir de.
Agdpmod = pikera boot args kısmına ekleyin.

BIOS sürümüm 2409
Attığınız EFI'de zaten boot args düzenliydi. Hiçbir işlem yapmadan denedim, başarısız oldu.

BIOS ayarlarında parallel portu bulamadım, sorunun kaynağı ayarlarımda olabilir mi?

BIOS sürümüm 2409
Attığınız EFI'de zaten boot args düzenliydi. Hiçbir işlem yapmadan denedim, başarısız oldu.

BIOS ayarlarında parallel portu bulamadım, sorunun kaynağı ayarlarımda olabilir mi?

Şu günlerde pek müsait olamadım. BIOS ayarlarıyla alakası olduğunu zannetmiyorum. Eve geçtiğimde EFI düzenleyeceğim.

BIOS güncelle hocam. Güncelleme sonrası BIOS'a gir ve optimize defaults save yap. Sonra tekra BIOS'a gir ve BIOS ayarlarını macOS için olması gereken şekilde ayarla.
Sonrasında EFI'ler ile test eder misin?

Aslında 2 gün önce ez Update üzerinden USB'siz güncelleme yapmıştım menüler falan değişmişti ama sürüm eski görünüyordu belki yazılımsal bir hata olmuştur diye USB ile tekrar güncelleme yaptım. Değişen bir şey olmadı. Aldığım hata ekte mevcut.

Dosya Ekleri

• IMG_20221213_230707.jpg
    IMG_20221213_230707.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 33
Tamam boot dahi etmiyor doğru düzgün. Bu kenarda dursun. BIOS'ta hala eksi sürüm mü görünüyor? BIOS'a girip kontrol ettin mi?

Yok şu anda BIOS düzgün, sürüm 3802. Bu arada bu son attığınız EFI boot etmiyor diğerlerinde loading ekranını görebiliyordum en azından.

Sizin sistem ile benzer. Bununla denediniz mi?

Denedim diye hatırlıyorum ama tekrar deneyeyim bi.

@claus denedim, birkaç saniye kod akıyor sonra siyah ekranda kalıyor. Loading ekranına gelemedim yine.

Yeni konular

Geri
Yukarı