AMD Ryzen 5 3600X RTX2070 Super overclock

Bars17

Centipat
Merhaba,

Overclock hakkında form içerisindeki konuları inceledim ancak bilgim olmadığı için çok bir şey anlamadım. Anakartımı yakmak istemediğim için sizlerden direkt bana şunu uygula diye yorum yapmanızı değerlendirmenizi bekliyorum (voltaj şu olacak, hız şu olacak vb.) yapmak istediğim işlemciye ve ekran kartına hız aşırtma yapmak.

Sistem özellikleri;
  • Ekran kartı: MSI GeForce RTX2070 Super Gaming X Trio.
  • Işlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
  • Anakart: MSI MPG X570 GAMING Plus AM4 DDR4 4400 MHz.
  • RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 32 GB (2x16 GB) 3600MHz.
  • SSD: Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2.
  • Kasa: Xigmatek zest Rainbow LED bar USB3.0 temper camlı kasa.
  • PSU: Corsair RM serisi RM850 850W 80 Plus Gold modüler güç kaynağı.
  • Soğutucu: Cooler Master Masterliquid 240L 120mmx2)AM4 (MLW-D24M-A20PC-R1.

Ryzen Master ile deneyerek yapabilirsin.

4.4 GHZ, 1,375 volt ile başlayıp voltajı ufak ufak düşürüp her seferde AIDA64 ve Cinebench ile test ederek stabil olduğunu görerek devam edebilirsin voltaj düşürmeye.

Ryzen Master ile deneyerek yapabilirsin.

4.4 GHz, 1, 375 Volt ile başlayıp voltajı ufak ufak düşürüp her seferde AIDA64 ve Cinebench ile test ederek stabil olduğunu görerek devam edebilirsin voltaj düşürmeye.

En fazla 4.2 GHz çıkıyor yazmışlar sence uygularsam çıkar mı o hıza?
Bu sistemde neden OC ihtiyacı duyuyorsunuz ki? Sizin bilgisayarda yapamayacağı bir iş yok programların. Bence sorun çıkmaması adına oynamayın. Belki 3 4 seneye yavaşlığı hissederseniz yaparsınız.

Daha üst hızlarda kullanmak istiyorum mantıklı değil mi?

En fazla 4.2 GHz çıkıyor yazmışlar sence uygularsam çıkar mı o hıza?

Daha üst hızlarda kullanmak istiyorum mantıklı değil mi?

1.43v vererek 4.2-4.3 allcore boost yapabilirsin ama çok mantıklı değil sürekli o voltajı vermek. Soğutucun kaldırır ama PBO ile kullansan da aradaki fark %1-2 civarı fps olur.
Gamers Nexus denemelerinde 3600x'de 4.3ghz üstünde stabil kalamadı.

AMD'nin X olayı biraz göz boyama gibi, OC ile 3600 ile 3600X'in neredeyse hiç farkı kalmıyor mesela..

1.43V vererek 4.2-4.3 allcore Boost yapabilirsin ama çok mantıklı değil sürekli o voltajı vermek. Soğutucun kaldırır ama pbo ile kullansan da aradaki fark %1-2 civarı FPS olur.
Gamers nexus denemelerinde 3600X'de 4.3GHz üstünde stabil kalamadı.

AMD'nin X olayı biraz göz boyama gibi, OC ile 3600 ile 3600X'in neredeyse hiç farkı kalmıyor mesela.

Tavsiyelerinize göre yapmıyorum o zaman, zaman ayırıp torum yapan herkese teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı